Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2013-09

RK-07-2013-09.doc  RK-07-2013-09pr01.pdf
Číslo jednacíRK-07-2013-09
NázevSmlouvy o zřízení věcného břemene v k. ú. Koňkovice
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuMateriál řeší užívání stavby na pozemku jiného vlastníka.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice, zapsané v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Havlíčkův Brod na LV č. 483, (dále oprávněná nemovitost ). Kraj Vysočina realizoval stavbu oprávněné nemovitosti - umýváren na pozemku par. č. st. 167 včetně technologie čištění a vypouštění odpadních vod ze stavby umýváren. V souladu s podmínkami stavebně správního řízení a souhlasy vlastníků pozemků, byla na pozemcích par. č. 603/1 a 603/2 umístěna stavba odpadní kanalizace z oprávněné nemovitosti. Kanalizační vedení pro oprávněnou nemovitost je mimo jiné umístěno na pozemku par. č. 603/1 ve vlastnictví obce Trpišovice a pozemku par. č. 603/2 ve vlastnictví České republiky s právem hospodaření Povodí Vltavy, státního podniku, graficky je znázorněno v Geometrickém plánu pro vymezení rozsahu věcného břemene č. 248-177/2012, zhotoveným dne 11. 10. 2012, odsouhlaseným Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 15. 10. 2012, viz materiál RK-07-2013-09, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje rozhodnout o uzavření smluv o zřízení věcného břemene ve prospěch vlastníka oprávněné nemovitosti budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice s vlastníky dotčených pozemků. Uzavřením těchto smluv bude dokončeno majetkoprávní řešení areálu, který dříve užívala ke své činnosti příspěvková organizace kraje DDM Jihlava. Zřizovatelskou funkci k DDM převzalo statutární město Jihlava a nemovitý majetek bude dle dřívějších dohod převeden darem do vlastnictví současného zřizovatele.
Smlouvy o zřízení věcného břemene nejsou překládány, neboť se jedná o standardní smlouvy.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* uzavřít mezi obcí Trpišovice na straně povinného z věcného břemene a vlastníka pozemku par. č. 603/1 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice a Krajem Vysočina na straně oprávněného z věcného břemene a vlastníka oprávněné nemovitosti budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice smlouvu o zřízení věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby odpadní kanalizace z oprávněné nemovitosti a s tím souvisejícím právu vstupu Kraje Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167, či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby v rozsahu uvedeném v Geometrickém plánu č. 248-177/2012, zhotoveném dne 11. 10. 2012, odsouhlaseném Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 15. 10. 2012 a to bezúplatně;
* uzavřít mezi Českou republikou - Povodím Vltavy, státním podnikem na straně povinného z věcného břemene a vlastníka pozemku par. č. 603/2 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice a Krajem Vysočina na straně oprávněného z věcného břemene a vlastníka oprávněné nemovitosti budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167 v k. ú. Koňkovice a obci Trpišovice smlouvu o zřízení věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby odpadní kanalizace z oprávněné nemovitosti a s tím souvisejícím právu vstupu Kraje Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka budovy bez čp/če, občanská vybavenost, postavené na pozemku par. č. st. 167, či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby v rozsahu uvedeném v Geometrickém plánu č. 248-177/2012, zhotoveném dne 11. 10. 2012, odsouhlaseném Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 15. 10. 2012 a to za jednorázovou úplatu ve výši 10 000 Kč bez DPH.
Termín 30. 4. 2013