Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2013-54

NázevPředběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace
Zpracoval L. Novotná
Předkládá K. Lisá
Popis problémuOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu obdržel od Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace předběžný záměr ve formě projektové fiše, viz materiál
RK-05-2013-54, př. 1, který předkládá Radě Kraje Vysočina ke schválení.
Záměrem Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace je podat projektovou žádost do programu vyhlašovaného Ministerstvem kultury ČR Program státní podpory profesionálních divadel a profesionálních symfonických orchestrů a pěveckých sborů a získat tak účelovou dotaci zejména na podporu svozové dopravy, kterou v rámci své činnosti provozuje. Horácké divadlo Jihlava, příspěvková organizace provádí svoz pravidelných předplatitelů ze 160 obcí Kraje Vysočina a částečně i Jihočeského kraje třemi vlastními autobusy a z dotace je zejména hrazena část spotřeby PHM a částečně oprava autobusů.
Jedná se pravidelnou dotaci, každoročně se mění pouze výše schválené dotace ze strany Ministerstva kultury ČR.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje Radě Kraje Vysočina v souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací ze dne 19. 7. 2011 č. 10/11 čl. 4 odstavec 3 schválit předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu RK-05-2013-54, př. 1.
Projektový záměr plně odpovídá hlavnímu účelu příspěvkové organizace, která má ve zřizovací listině v předmětu činnosti mimo jiné uvedeno, že zajišťuje svozovou dopravu návštěvníků divadla. S ohledem na výstupy projektu jsou tyto veřejné prostředky vynakládány efektivně.
Vzhledem ke schválenému finančnímu plánu Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace, v němž je počítáno se zajištěním svozové činnosti, je financování reálné i v případě neuspění ve výše uvedeném programu Ministerstva kultury ČR, a proto se nepředpokládá vznik okolností, které by mohly mít dopad na zřizovatele.
StanoviskaGrémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.
Odbor ekonomický nemá k materiálu připomínky.
Odbor regionálního rozvoje nemá připomínky k navrženému usnesení.
předběžný záměr Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace dle materiálu
RK-05-2013-54, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 28. 2. 2013