Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2013-09

RK-05-2013-09.doc  RK-05-2013-09pr01.pdf
Číslo jednacíRK-05-2013-09
NázevSmlouva o zřízení věcného břemene v k. ú. Světlá nad Sázavou
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuPředkládaný materiál řeší užívání stavby na pozemku jiného vlastníka. Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem nemovitostí:
- budovy č.p. 1, Světlá nad Sázavou, občanská vybavenost, postavené na par. č. st. 10,
- budovy bez čp/če, technická vybavenost, postavené na par. č. st. 1534,
vše v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou, zapsaných v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Havlíčkův Brod na LV č. 1589, (dále oprávněné nemovitosti ). Uvedené nemovitosti byly předány k hospodaření Akademie - Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou.
Město Světlá nad Sázavou je mimo jiné vlastníkem pozemku par. č. 14/12 v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou, zapsaného v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Havlíčkův Brod na LV č. 10001. Podzemní vedení elektrických přípojek pro oprávněné nemovitosti je mimo jiné umístěno na pozemku města, graficky je znázorněno v Geometrickém plánu pro vymezení rozsahu věcného břemene č. 1751-2/2013, zhotoveným dne 15. 1. 2013, odsouhlaseným Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 22. 1. 2013, dle materiálu RK-05-2013-09, př. 1.
Návrh řešení Město Světlá nad Sázavou připravuje záměr prodeje pozemku par. č. 14/12 a souhlasí se zřízením věcného břemene ve prospěch Kraje Vysočina. Odbor majetkový doporučuje radě kraje rozhodnout o uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene ve prospěch Kraje Vysočina vlastníka oprávněných nemovitostí:
- budovy bez čp/če, technická vybavenost, postavené na par. č. st. 1534,
spočívající ve zřízení a provozování stavby podzemního vedení NN a s tím souvisejícím právu vstupu Kraje Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka budovy č.p. 1, Světlá nad Sázavou, občanská vybavenost, postavené na par. č. st. 10 a vlastníka budovy bez čp/če, technická vybavenost, postavené na par. č. st. 1534, či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby v rozsahu uvedeném v Geometrickém plánu č. 1751-2/2013, zhotoveným dne 15. 1. 2013, odsouhlaseným Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 22. 1. 2013, s vlastníkem pozemku - povinným z věcného břemene městem Světlá nad Sázavou a to bezúplatně.
Smlouva o bezúplatném zřízení věcného břemene není překládána, neboť se jedná o standardní smlouvu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene ve prospěch Kraje Vysočina vlastníka oprávněných nemovitostí:
- budovy č. p. 1, Světlá nad Sázavou, občanská vybavenost, postavené na par. č. st. 10,
- budovy bez čp/če, technická vybavenost, postavené na par. č. st. 1534
spočívající ve zřízení a provozování stavby podzemního vedení NN a s tím souvisejícím právu vstupu Kraje Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka budovy č.p. 1, Světlá nad Sázavou, občanská vybavenost, postavené na par. č. st. 10 a vlastníka budovy bez čp/če, technická vybavenost, postavené na par. č. st. 1534, či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby v rozsahu uvedeném v Geometrickém plánu č. 1751-2/2013, zhotoveným dne 15. 1. 2013, odsouhlaseným Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod dne 22. 1. 2013, s vlastníkem pozemku par. č. 14/12 v k. ú. a obci Světlá nad Sázavou - povinným z věcného břemene městem Světlá nad Sázavou a to bezúplatně.
Termín 31. 3. 2013