Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2013-49

RK-04-2013-49.doc  RK-04-2013-49pr01.xls
Číslo jednacíRK-04-2013-49
NázevObsazení pracovních skupin Řídícího výboru Integrovaného regionálního operačního programu za Kraj Vysočina
Zpracoval M. Černý
Předkládá J. Běhounek
Popis problémuNa jednání Rady Asociace krajů ČR dne 18.1. byly jmenovány zástupkyně za Asociaci krajů ČR do Řídícího výboru Integrovaného regionálního operačního programu (Dále jen IROP ). Do tohoto výboru byla jmenována Ing. Klára Dostálová a Mgr. Marta Sargánková. Jako náhradníci byli jmenováni za Ing. Kláru Dostálovou pan Mgr. Zdeněk Vašák a za Mgr. Martu Sargánkovou pan Ing. David Sventek. Seznam všech členů Řídícího výboru IROPu je uveden v příloze č.1.
Nyní je velmi důležité obsadit pracovní skupiny k jednotlivým prioritním osám IROPu. Pracovní skupiny jsou následující:
1) Regionální doprava a obslužnost
2) Cestovní ruch a kulturní dědictví
3) Regionální energetická účinnost
4) Sociální a zdravotní infrastruktura v obcích a regionech
5) Vzdělávací infrastruktura v obcích a regionech
6) Podpora zaměstnanosti a rozvoje ve vybraných městských a venkovských komunit a oblastí
7) Posílení institucionální kapacity ve veřejné správě
Návrh řešení Každá pracovní skupina bude obsazena 2 zástupci za kraje, kteří budou koordinovat odbornou přípravu dané prioritní osy IROPu. Návrh Ing. Kláry Dostálové na obsazení pracovních skupin vychází z předpokladu, že jednotlivé pracovní skupiny obsadí vždy ten kraj, jehož hejtman je předsedou komise AKČR. Pro Kraj Vysočina se tedy jedná o pracovní skupinu Sociální a zdravotní infrastruktura v obcích a regionech a Posílení institucionální kapacity ve veřejné správě.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
nominuje
Ing. Soňu Měrtlovou jako členku pracovní skupiny Sociální a zdravotní infrastruktura v obcích a regionech, JUDr. Věru Švarcovou jako její náhradníci, Ing. Petra Pavlince jako člena pracovní skupiny Posílení institucionální kapacity ve veřejné správě a Ing. Evu Janouškovou jako jeho náhradnicí.
Odpovědnost Ř SRR
Termín 1. 3. 2013