Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2013-15

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Památky místního významu 2013
Zpracoval J. Panáčková
Předkládá K. Lisá
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu obnovy památek místního významu určeného pro vlastníky těchto objektů s maximální podporou 100 tis. Kč na jeden projekt.
Cílem GP je podpořit obnovu a uchování té kategorie památkového fondu, kterého existence je z kulturněhistorického hlediska pro obec nebo region podstatná, ale jehož historická, umělecká a architektonická hodnota nepřesahuje regionální význam, proto tyto objekty nejsou kulturními památkami podle zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči ve znění pozdějších předpisů.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program Památky místního významu 2013 v objemu 1 500 tis. Kč na podporu obnovy památek místního významu. Předkládáme rovněž návrh na hodnocení specifických kritérií, podle nichž budou řídícím výborem posuzovány jednotlivé projekty. Tato kritéria jsou předložena jako neveřejná příloha materiálu RK-04-2013-15, př. 2. Ve výzvě bude uveden pouze výčet kritérií bez upřesnění hodnotícího systému.
StanoviskaStanovisko OI:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00565.

Stanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Památky místního významu 2013 dle materiálu RK-04-2013-15, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 19. 2. 2013