Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2013-52

RK-02-2013-52.doc
Číslo jednacíRK-02-2013-52
NázevZpráva o působení nestálého zástupce Kraje Vysočina v Bruselu v období září - prosinec 2012
Zpracoval M. Richtová Tomšů
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuZástupkyně Kraje Vysočina navštívila v období od září do prosince 2012 Brusel v termínech: 17. - 19. 9. 2012, 1. 10. - 11. 10. 2012 a 26. - 30. 11. 2012.
Dne 18. 9. 2012 se společně s vedoucím odboru zdravotnictví Lukášem Kettnerem zúčastnila Valného shromáždění neziskového sdružení Evropských regionálních a lokálních zdravotnických institucí (European Regional and Local Health Authorities, EUREGHA, ASBL) a 19. 9. se zúčastnila setkání Pracovní skupiny pro eHealth sdružení EUREGHA, ASBL.
Od 1. 10. nastoupila na tříměsíční stáž v kanceláři Kraje Vysočina v Bruselu nová stážistka Kraje Vysočina Eva Macková. Stážistka byla financována s evropského programu Erasmus.
Dne 2. 10. se společně s ostatními zástupci českých krajů setkala s představiteli Stálého zastoupení ČR při EU. Tématem setkání byly informace o aktuálním vývoji kohezní politiky.
Dne 2. 10. se zástupkyně setkala s poslankyní Evropského parlamentu paní Zuzanou Brzobohatou a ředitelkou Českého centra v Bruselu Kristinou Prunerovou. Tématem schůzky byly plánované Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v Bruselu (dále jen ozvěny ). Ozvěny jsou plánovány v termínu od 31. 1. - 3. 2. 2013 v kině Nova v Bruselu. Zahájení proběhne dne 31. 1. 2013 na půdě Evropského parlamentu.
Dne 3. 10. se zástupkyně zúčastnila Snídaně s regiony pořádané Českou styčnou kanceláří pro vědu a výzkum (CZELO). Na schůzce byly diskutovány zejména otázky chytré specializace regionů.
Ve dnech 9. - 11. 10. se zástupkyně zúčastnila seminářů v rámci Dnů regionů a měst v Bruselu (tzv. Open Days 2012). Hlavními tématy Open Days 2012 byly inteligentní a zelený růst pro všechny, teritoriální spolupráce: hodnota pro Evropu, dosahování výsledků v oblasti kohezní politiky. Za Kraj Vysočina se Open Days 2012 také zúčastnil ředitel sekce pro rozvoj regionu pan Martin Černý.
Dne 26. 11. se zástupkyně sešla s Tamarou Reisig, asistentkou poslankyně Evropského parlamentu paní Zuzany Brzobohaté, aby projednala organizační záležitosti týkající se zahájení ozvěn v Evropském parlamentu dne 31. 1. 2013.
Dne 28. 11. se uskutečnila schůzka zástupkyně s Kristinou Prunerovou týkající se organizačních záležitostí ozvěn v Bruselu.
Konkrétní informace o výsledcích a průběhu jednotlivých jednání zástupkyně Kraje Vysočina v Bruselu jsou uvedeny ve zprávách ze zahraničních cest.
Návrh řešení Odbor sekretariátu hejtmana výše uvedené body projednal a radě kraje doporučuje vzít aktivity kanceláře Kraje Vysočina v Bruselu v období září do prosince 2012 na vědomí.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
aktivity kanceláře Kraje Vysočina v Bruselu v období září - prosinec 2012.
Odpovědnost odbor sekretariátu hejtmana
Termín 31. 1. 2013