Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2012-100

RK-40-2012-100.doc  RK-40-2012-100pr01.pdf  RK-40-2012-100pr02.pdf
Číslo jednacíRK-40-2012-100
NázevZveřejnění záměru prodeje nemovitostí v k.ú. a obci Těchobuz
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuJedná se o záměr prodeje nemovitostí.
Obec Těchobuz je prostřednictvím svého právního zástupce obrátila na Kraj Vysočinu se žádostí o darování nemovitého majetku do vlastnictví obce s odůvodněním, že obec ho využije pro veřejně prospěšné účely, viz. Materiál RK-40-2012-100 př.1. Jedná se konkrétně o rodinný dům č.p. 78 Těchobuz, postavený na pozemku par. č. st. 128, pozemky par. č. st. 128 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 118 m2 a par. č. 136/15, zahrada o výměře 723 m2 v k.ú. a obci Těchobuz. Nemovitosti byly předány zřizovací listinou k hospodaření příspěvkové organizaci kraje s názvem Domov Jeřabina, příspěvková organizace. Jedná se o montovanou stavbu typu OKAL a zahradu.
Dne 6. 12. 2012 se uskutečnilo k této záležitosti na obecním úřadu jednání za účasti náměstka hejtmana Ing. Libora Joukla, člena rady kraje Mgr. et. Bc. Petra Krčála, zástupců OSV a OM, ředitelky Domova Jeřabina, starosty obce Těchobuz a dalších členů zastupitelstva obce a předsedy mikroregionu Stražiště. Na jednání byla předjednána možnost úplatného převodu předmětných nemovitostí do vlastnictví obce a stanoven postup, podmínky a časový harmonogram projednání záměru převodu.
Nemovitosti budou oceněny znaleckým posudkem, který bude východiskem pro stanovení kupní ceny dohodou. Předpoklad předložení návrhu na prodej nemovitostí zastupitelstvu kraje je v únoru 2012. Obec má zájem si rodinný dům do doby převodu pronajmout. Krátkodobý pronájem nemovitosti s možností podnájmu bude řešen v kompetenci ředitelky Domova Jeřabina za součinnosti OSV a OM.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o zveřejnění záměru prodeje předmětných nemovitostí na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaOdbor sociálních věcí souhlasí s návrhem usnesení.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr prodeje rodinného domu č.p. 78 Těchobuz, postaveného na pozemku par. č. st. 128, pozemků par. č. st. 128 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 118 m2 a par. č. 136/15, zahrada o výměře 723 m2 v k.ú. a obci Těchobuz z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Těchobuz.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín 2012- 12- 31