Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2012-52

RK-40-2012-52.doc  RK-40-2012-52pr01.doc
Číslo jednacíRK-40-2012-52
NázevInformace o vyhodnocení postupu implementace výstupů projektu Řízení příspěvkových organizací
Zpracoval D. Buřičová, E. Janoušková
Předkládá D. Buřičová, E. Janoušková
Popis problémuV rámci projektu Zvýšení kvality řízení Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen KVALITA 09), financovaného z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, byla mimo jiné realizována aktivita Řízení příspěvkových organizací. Projekt realizovala na základě výběrového řízení společnost Dynatech spol. s r. o. Výstupem bylo vytvoření návrhu strategického rámce pro postupnou implementaci konkrétních opatření, která povedou ke zlepšení řízení příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina a k nastavení efektivního systémového prostředí.
Pro implementaci Strategie byl vytvořen harmonogram nezbytných kroků, který řešil cílové datum jejich splnění. Rada kraje tento harmonogram schválila usnesením č. 1495/30/2011/RK.
V rámci harmonogramu implementace bylo konstatováno, že jednotlivé kroky mohou mnohdy navzájem souviset nebo se vzájemně podmiňovat, proto bylo doporučeno před každou novou implementací provést vyhodnocení předchozího stavu a revidovat nové kroky strategie tak, aby další proces mohl být implementován správně. Tuto práci průběžně prováděl pracovní tým pro implementaci principů řízení, zefektivnění a zkvalitnění řízení PO zřizovatelem, jmenovaný ředitelem krajského úřadu a zaměstnanci odboru analýz a podpory řízení, kteří byli v úzkém kontaktu jak se zřizovatelskými a servisními odbory KrÚ, tak s řediteli PO a mohli tak do vyhodnocení jednotlivých kroků přinést řadu konkrétních poznatků. Přípravu řešení a jeho implementaci do praxe prováděly samostatné realizační minitýmy.
Výsledkem je podrobné vyhodnocení plnění nastavených úkolů k 31. 12. 2012, uvedené v příloze RK-40-2012-52, př. 1 (Vyhodnocení postupů implementace výstupů aktivity č. 2 projektu Kvalita 09 Řízení příspěvkových organizací ).
Ukončení celé implementace bylo nastaveno na polovinu roku 2013 s tím, že implementace bude pokračovat s uplatňováním dosavadních principů.
Návrh řešení Předkladatelé navrhují Radě Kraje Vysočina:
vzít na vědomí
informaci o vyhodnocení postupu implementace výstupů aktivity č. 2 projektu Kvalita 09 Řízení příspěvkových organizací dle materiálu RK-40-2012-52, př. 1;
souhlasit
s posunem implementace dosud nedokončených kroků popsaných s příloze RK-40-2012-52, př. 1 s tím, že konečný termín dokončení projektu zůstane bez změny, tj. 30. 6. 2013

Dle § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení) je výkon zřizovatelských funkcí vyhrazen radě kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
souhlasí
s posunem implementace dosud nedokončených kroků popsaných v materiálu
RK-40-2012-52, př. 1 s tím, že konečný termín dokončení projektu zůstane bez změny, tj. 30. 6. 2013.
Odpovědnost ředitel úřadu a ředitelé sekcí
Termín 30. 6. 2013