Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2012-22

RK-37-2012-22.doc  RK-37-2012-22pr01.doc
Číslo jednacíRK-37-2012-22
NázevUzavření Dohody o přistoupení smluvní strany a dodatku č. 1 ke smlouvě o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene
Zpracoval P. Effenberková
Popis problémuUsnesením 0209/05/2012/RK bylo rozhodnuto uzavřít mimo jiné smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene na majetku kraje s městem Havlíčkův Brod, se sídlem Havlíčkovo náměstí 57, Havlíčkův Brod, 580 61. Smlouva byla uzavřena dne 20. 3. 2012 a řeší uložení plynovodního řadu do pozemků par. č. 1490/1 a 371/3 v k.ú. Knyk a par. č. 391 v k.ú. Zbožice.
Nyní se na OM obrátilo město Havlíčkův Brod se žádostí o změnu v osobě budoucího oprávněného, kterým má být dle žádosti VČP Net, s.r.o., se sídlem Pražská třída 485, 500 04 Hradec Králové. Město Havlíčkův Brod dále předložilo Smlouvu o podmínkách napojení, o spolupráci a součinnosti při realizaci plynárenského zařízení a o smlouvě budoucí nájemní.
Z této smlouvy vyplývá, že budoucím provozovatelem plynárenského zařízení bude společnost VČP Net, s.r.o., která požaduje, aby vystupovala jako budoucí oprávněný z věcného břemene místo města Havlíčkův Brod. Město Havlíčkův Brod má mít nadále pouze postavení investora.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít Dohodu o přistoupení smluvní strany a dodatek č. 1 k výše uvedené smlouvě, kterým bude změněn budoucí oprávněný z věcného břemene na VČP Net, s.r.o., a jako další účastník smlouvy bude vystupovat Město Havlíčkův Brod, se sídlem Havlíčkovo náměstí 57, Havlíčkův Brod, 580 61 v postavení investora. S ohledem na skutečnost, že původní smlouva měla být bezúplatná (budoucí oprávněný - město Havlíčkův Brod) a nyní bude budoucím oprávněným z věcného břemene obchodní společnost, u níž ceník úhrad za zřízení věcného břemene předpokládá úhradu, dojde ke změně článku II. bod 4 tak, že smlouva bude úplatná.
Návrh usnesení předpokládá uzavřít Dohodu o přistoupení smluvní strany a dodatek č. 1 ke smlouvě o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene ze dne 20. 3. 2012.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Dohodu o přistoupení smluvní strany a dodatek č. 1 ke smlouvě o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene ze dne 20. 3. 2012 uzavřené mezi Krajem Vysočina a městem Havlíčkův Brod dle materiálu RK-37-2012-22, př. 1.
Termín 30. 12. 2012