Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2012-09

Číslo jednacíRK-36-2012-09
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků silnice III/15227 Lukov - průjezdní úsek
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuPředkládaný materiál řeší majetkoprávní vypořádání pozemků pod stavbou silnice III/15227 v průjezdním úseku obce Lukov.
Kraj Vysočina je vlastníkem silnic II. a III. třídy. Vzhledem k tomu, že některé silnice nejsou geometricky zaměřené, jsou jejich součástí plochy netvořící silniční těleso, které KSÚSV respektive kraj nepotřebuje a naopak některé pozemky zastavěné tělesem silnice dosud ve vlastnictví kraje nejsou. Z uvedeného důvodu objednala KSÚSV geometrické zaměření výše uvedeného úseku, kterým došlo k oddělení pozemků zastavěných tělesem silnice od ostatních ploch. Majetkovému odboru byl předložen geometrický plán č. 332-1425/2012 pro k. ú. Lukov u Moravských Budějovic, který vypracoval GEODING s.r.o., Na Pankráci 1597/76, Praha 4.
Vzhledem k této skutečnosti je třeba provést majetkoprávní vypořádání pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje provést majetkoprávní vypořádání pozemků na základě výše citovaného geometrického plánu s tím, že pozemky nacházející se mimo těleso silnice v rozsahu dle materiálu RK-36-2012-09, př. 1 budou bezúplatně převedeny z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Lukov. Poté bude vypracován dodatek ke zřizovací listině KSÚSV. Záměr darovat nemovitý majetek byl zveřejněn na úřední desce krajského úřadu ve dnech 21. 9. - 22. 10. 2012 v souvislosti se žádostí obce Lukov a uzavřenou smlouvou zakládající právo stavby Chodník a lávka Ves - Kopce . Tato žádost byla doložena výše uvedeným GPL a rozsah dotčených pozemků se shoduje.
Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství a KSÚSV souhlasí s návrhem usnesení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky v rozsahu dle materiálu
RK-36-2012-09, př. 1 v k. ú. Lukov u Moravských Budějovic z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Lukov.
Termín 27. 11. 2012