Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2012-17

NázevPravidla pro poskytování Studijního stipendia Kraje Vysočina
Zpracoval P. Adam
Předkládá M. Pech
Popis problémuKraj Vysočina čtvrtým rokem podporuje prezentaci partnerského regionu Champagne-Ardenne formou podpory výuky francouzského jazyka prostřednictvím kofinancování francouzské lektorky působící na školách zřizovaných Krajem Vysočina. Třetím rokem se rovněž daří naplňovat program Jeden rok v Champagne-Ardenne , v rámci kterého se daří každoročně umístit středoškolské zájemce na střední škole partnerského regionu.
S ohledem na v posledních letech rapidní propad zájmu o německý jazyk a na tento propad reagující memorandum Asociace krajů České republiky, Velvyslanectví Rakouské republiky v České republice a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice nesoucí název Společné prohlášení na podporu vícejazyčnosti ze dne 27. dubna 2012, je potřeba podpořit stejnou měrou i výuku německého jazyka a více propagovat partnerský region Dolní Rakousy.
Jednou z možných forem podpory je poskytnutí systémové podpory zájemcům o krátkodobý i dlouhodobý studijní pobyt v zahraničí - partnerském regionu.
Návrh řešení OŠMS navrhuje stanovit pevný systémový rámec podpory zájemců o studium v partnerském regionu definovaný Pravidly pro poskytování Studijního stipendia Kraje Vysočina , které jsou přílohou č. 1 materiálu RK-33-2012-17.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Pravidla Rady Kraje Vysočina pro poskytování Studijního stipendia Kraje Vysočina dle materiálu RK-33-2012-17, př. 1 za podmínky schválení finančního krytí v rámci návrhu Rozpočtu Kraje Vysočina pro rok 2013 v Kapitole školství, mládeže a sportu.
Odpovědnost OŠMS
Termín-- průběžně