Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2012-91

RK-27-2012-91.doc
Číslo jednacíRK-27-2012-91
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku DÚSP Černovice, příspěvkové organizace
Zpracoval R. Sýkora
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuV souladu se Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina ze dne 13. 12. 2011 č. 09/11, podal Diagnostický ústav sociální péče Černovice, příspěvková organizace (dále též DÚSP Černovice ), návrh na vyřazení nepotřebného majetku.
Ředitel DÚSP Černovice, písemně rozhodl o nepotřebném hmotném majetku - Osobní automobil Volkswagen Transporter, registrační značka PED 78-90, inventární číslo HIM022/52, rok pořízení 1996, pořizovací cena 734 870 Kč, zůstatková cena ve výši 0 Kč. Vozidlo je již ve špatném technickém stavu, značně opotřebované, karoserie zkorodovaná, nutná oprava brzdového systému a řízení.
Nepotřebný majetek byl nabídnut na www stránkách Kraje Vysočina po dobu 14 dnů. V této lhůtě o nepotřebný majetek neprojevila zájem žádná příspěvková organizace Kraje Vysočina. O vyřazovaný automobil projevilo zájem Město Černovice, které by jej využilo pro potřeby SDH Černovice. Vozidlo by bylo využíváno pro účast mladých hasičů a dorostu na regionálních a celostátních soutěžích s tím, že si mladí hasiči provedou rozsáhlou opravu svépomocí. Vyřazené vozidlo by bylo zároveň využíváno k zajištění pravidelného evakuačního cvičení s klienty v DÚSP Černovice, kterého se SDH Černovice zúčastňuje. Vzhledem k dojezdové vzdálenosti profesionálních sborů a zvýšenému ohrožení osob je účast SDH Černovice při případném zásahu klíčová. Vyřazené vozidlo by tak nadále bylo částečně využíváno i pro potřeby DÚSP Černovice.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí navrhuje, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením výše uváděného nepotřebného osobního vozidla z majetku kraje a jeho následným prodejem Městu Černovice, se sídlem Mariánské náměstí 718, 394 94 Černovice, IČO 00248037, za cenu 1 000 Kč.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s vyřazením nepotřebného majetku - Osobní automobil Volkswagen Transporter, registrační značka PED 78-90, inventární číslo HIM022/52, rok pořízení 1996, pořizovací cena 734 870 Kč, zůstatková cena ve výši 0 Kč, z majetku kraje a jeho následným prodejem Městu Černovice, se sídlem Mariánské náměstí 718, 394 94 Černovice, IČO 00248037, za cenu 1 000 Kč.
Odpovědnost odbor sociálních věcí, ředitel Diagnostického ústavu sociální péče Černovice, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2012