Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2012-42

RK-27-2012-42.doc  RK-27-2012-42pr01.doc  RK-27-2012-42pr02.pdf
Číslo jednacíRK-27-2012-42
NázevAktualizace č. 1 Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina - vyhodnocení námitek a připomínek
Zpracoval P. Průža, M. Stloukalová
Předkládá Z. Ryšavý, P. Průža
Popis problémuOdbor ÚPSŘ provedl dne 29. 5. 2012 veřejné projednání k Aktualizaci č. 1 Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina (dále jen aktualizace ZÚR). Dotčené obce a zástupce veřejnosti mohli podat námitky proti návrhu aktualizace ZÚR a dále mohly být k návrhu podány připomínky. Uplatněné námitky a připomínky a jejich řešení jsou součástí návrhu odůvodnění opatření obecné povahy, které je přikládáno jako materiál RK-27-2012-42, př. 1. Výklad k postupu pořizovatele odboru ÚPSŘ k jednotlivým námitkám a připomínkám je uveden v materiálu RK-27-2012-42, př. 2.
Návrh řešení Odbor ÚPSŘ předkládá v předstihu k projednání návrh vypořádání námitek a připomínek z veřejného projednání aktualizace ZÚR. A to vzhledem k obsahu a způsobu rozhodování o námitkách a připomínkách. V konečné fázi o námitkách rozhoduje zastupitelstvo kraje při schválení vydání aktualizace ZÚR. Podrobný výklad vypořádání námitek a připomínek je součástí př. 2.
Předpokládaný postup pořizování a vydávání aktualizace ZÚR:
24. 7. 2012 - předběžné projednání návrhu opatření obecné povahy aktualizace ZÚR v RK
16. 8. 2012 - seminář pro ZK a VRR o obsahu aktualizace ZÚR a návrhu vypořádání námitek a připomínek
28. 8. 2012 - projednání opatření obecné povahy aktualizace ZÚR v RK jako materiálu pro projednání v ZK
18. 9. 2012 - schválení vydání aktualizace ZÚR zastupitelstvem kraje.
StanoviskaOdbor dopravy.
Máme komentář k připomínce č. 3 Občanského sdružení zdraví a bezpečný Velký Beranov -Nové Domky. Mělo by být patrné, že případné prověření trasy bude finančně zajišťovat obec Velký Beranov, nikoli Kraj Vysočina. Odbor ÚPSŘ - text OOP byl takto doplněn.

Odbor životního prostředí.
OŽP souhlasí s návrhem řešení, návrh řešení vychází z podkladů odboru a je v něm reagováno na aktuální judikaturu Nejvyššího správního soudu při řešení ZÚR jiných krajů.
bere na vědomí
návrh opatření obecné povahy Aktualizace č. 1 Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina.
Odpovědnost odbor územního plánování a stavebního řádu
Termín 28. 8. 2012