Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2012-17

RK-27-2012-17.doc  RK-27-2012-17pr01.xls  RK-27-2012-17pr02.xls  RK-27-2012-17pr03.pdf
Číslo jednacíRK-27-2012-17
NázevVzájemné darování pozemků v k. ú. a obci Humpolec
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává vzájemné darování pozemků v k. ú. a obci Humpolec mezi Krajem Vysočina a městem Humpolec.
Odbor majetkový (dále jen OM) nechal na základě požadavku Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, zaměřit geometrickými plány některé úseky silnic II. a III. třídy a také křižovatky nacházející se na těchto silnicích, vše v k. ú. a obci Humpolec.
Na základě geometrických plánů OM zjistil, že pozemky dle materiálu RK-27-2012-17, př. 2 jsou zastavěny silnicí III/12924. Výhradním vlastníkem těchto pozemků je město Humpolec.
OM dále zjistil, že pozemky dle materiálu RK-27-2012-17, př. 1, jsou zastavěny chodníky, sjezdy a místními komunikacemi. Vlastníkem těchto pozemků je Kraj Vysočina a k hospodaření jej má předána příspěvková organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.
Návrh řešení OM navrhuje zahájit s městem Humpolec jednání o darování pozemků dle materiálu
RK-27-2012-17, př. 2 z vlastnictví města Humpolec do vlastnictví Kraje Vysočina.
OM dále navrhuje darovat pozemky dle materiálu RK-27-2012-17, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Těmito majetkoprávními úkony bude zajištěno sjednocení vlastnictví pozemků a staveb jimi zastavěných.
V případě uzavření darovacích smluv dojde ke změně v evidenci nemovitostí předávaných k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, příspěvkové organizaci.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zahájit jednání s městem Humpolec o darování pozemků do vlastnictví kraje, zveřejnit záměr darování pozemků na úřední desce krajského úřadu, doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemky do vlastnictví kraje a darovat pozemky do vlastnictví města.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace souhlasí s majetkoprávním vypořádáním pozemků dle uvedených GP;
Odbor dopravy a silničního hospodářství se vzájemným darováním pozemků souhlasí.
* zahájit jednání s městem Humpolec o darování pozemků dle materiálu RK-27-2012-17, př. 2 z vlastnictví města Humpolec do vlastnictví Kraje Vysočina;
* zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování pozemků dle materiálu RK-27-2012-17, př. 1 do vlastnictví města Humpolec;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem pozemky dle materiálu RK-27-2012-17, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec;
* nabýt darem pozemky dle materiálu RK-27-2012-17, př. 2 z vlastnictví města Humpolec do vlastnictví kraje Vysočina.
Termín 18. 9. 2012