Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2012-02

Číslo jednacíRK-27-2012-02
NázevDarování pozemku v k. ú. Krasoňov, obec Humpolec
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování pozemků v k. ú. Krasoňov plánovaných pro výstavbu chodníku z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Na OM se obrátilo město Humpolec se žádostí o darování pozemků par. č. 899/4 - ost. plocha, silnice o výměře 346 m2 a par. č. 899/5 - ost. plocha, silnice o výměře 207 m2 vzniklých dle geometrického plánu č. 392-1272011 z pozemku par. č. 899 v k. ú. Krasoňov, obec Humpolec. Požadované pozemky jsou určeny pro výstavbu plánovaného chodníku. Stavba na pozemku ve vlastnictví kraje par. č. 899 byla schválena radou kraje usnesením 2058/41/2011/RK. Geometrický plán na oddělení požadovaných pozemků nechalo vyhotovit město Humpolec a výstavbou chodníku přestanou zastavěné pozemky sloužit jako pozemky silniční.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požadované pozemky převést do vlastnictví města Humpolec. Jedná se o pozemky určené k zastavění chodníkem, Předpokladem pro převod pozemků je zveřejnění záměru darování po zákonem stanovenou dobu na úřední desce krajského úřadu, zveřejnění proběhlo ve dnech 4. 1. - 6. 2. 2012. Převod bude realizován v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II, odst. 2., pozemky budou sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebudou užívány komerčně. V případě kladného rozhodnutí o darování budou pozemky vyjmuty dodatkem zřizovací listiny z hospodaření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace. Darovací smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést požadované pozemky darem z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Pelhřimov požadovalo dopisem ze dne 3. 10. 2011 vypořádání pozemků po realizaci stavby chodníku.
ODSH souhlasí s převodem výše uvedených pozemků do vlastnictví města Humpolec.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 899/4 - ost. plocha, silnice o výměře 346 m2 a par. č. 899/5 - ost. plocha, silnice o výměře 207 m2 vzniklých dle geometrického plánu č. 392-1272011 z pozemku par. č. 899 v k. ú. Krasoňov, obec Humpolec z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Humpolec.
Termín 18. září 2012