Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2012-67

RK-26-2012-67.doc  RK-26-2012-67pr01.doc  RK-26-2012-67pr02.doc
Číslo jednacíRK-26-2012-67
NázevProjektový záměr příspěvkové organizace Gymnázium Pacov
Zpracoval7 Projektový záměr příspěvkové organizace Gymnázium Pacov pro: jednání rady kraje č. 26/2012 dne 3. 7. 2012 zpracoval (a): T. Doleželová, K. Ubr
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál řeší rozhodnutí rady kraje o projektovém záměru příspěvkové organizace.
V souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací přijatými usnesením rady kraje č.1222/24/2011/RK ze dne 19. 7. 2011 žádá krajská příspěvková organizace Gymnázium Pacov o souhlas s projektovým záměrem, který je popsán v materiálu RK-26-2012-67, př. 1. Po dohodě s ředitelem školy je materiál předkládán po upřesnění počtu zájemců do druhého kola přijímacího řízení.
Návrh řešení Projektová fiše je připravena standardně a projekt je realizovatelný. Prostředky ve výši cca 680 tis. Kč přispějí ke zkvalitnění vzdělávání. Jinou cestou by škola získala prostředky velmi obtížně (projekt patří do programu tzv. EU peníze pro SŠ , jehož administrativa je oproti jiným programů významně zjednodušena). Uzávěrka předkládání žádostí byla 30. 6. 2012. Na druhé straně je nutno uvážit celkovou situaci ve škole - loňské obtíže při financování platových nároků, rozhodnutí ředitele otevřít velmi málo naplněnou primu (v prvním kole 13, ve druhém kole 8 žáků), zavedení pásmového odměňování pedagogů po letošních škrtech MŠMT. Z toho vyplývá určitá ekonomická nestabilita, kterou se ředitel školy snaží řešit mimo jiné vyjednáním podpory ze strany města (zastupitelstvo města schválilo pro letošní rok podporu ve výši 120 tis. Kč). V případě dalších vážných ekonomických obtíží zřejmě do situace bude muset zasáhnout zřizovatel. Jednou z variant řešení je dohoda s městem o převzetí zřizovatelské kompetence. Pokud by taková dohoda nastala, realizace projektu by posunula termín převzetí do podzimu roku 2014, resp. od ledna 2015 (dle sdělení z MŠMT by v případě převzetí školy městem v době realizace projektu musel kraj prostředky vrátit).
Vzhledem k této skutečnosti předkládá OŠMS dvě varianty usnesení - souhlasné a nesouhlasné. Podrobnější vyjádření OŠMS je v materiálu RK-26-2012-67, př. 2.
StanoviskaGrémium ředitele:
Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.
Odbor ekonomický:
Z uvedeného projektového záměru nevyplývají žádné finanční nároky na rozpočet kraje, při rozhodování o jeho realizaci je však nutné vzít v úvahu nejasnou budoucnost školy.
Odbor regionálního rozvoje:
PO byla zapojena do těchto projektů: jako příjemce - CZ.1.07/1.1.01/02.0008 s názvem Rozšíření výuky informačních technologií na Gymnáziu Pacov, jako partner - CZ.1.07/1.1.01/01.0040 projektu s názvem Nové formy výuky ve školách kraje Vysočina. Vzhledem k obsahu projektové fiše existuje riziko dvojího financování některých projektových aktivit.
Návrh usneseníVarianta A:
Rada kraje
souhlasí
s realizací projektového záměru Gymnázia Pacov Inovace a individualizace výuky na Gymnáziu Pacov dle materiálu RK-26-2012-67, př. 1;
ukládá
řediteli Gymnázia Pacov omezit výdaje z provozního rozpočtu školy v první polovině roku 2013 na zcela nezbytné položky.
Odpovědnost OŠMS
Termín 13. 7. 2012