Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2012-36

RK-23-2012-36.doc  RK-23-2012-36pr01.pdf  RK-23-2012-36pr02.pdf  RK-23-2012-36pr03.pdf
Číslo jednacíRK-23-2012-36
NázevPředložení projektu II/406 Telč - průtah do OP EÚS Rakousko - ČR
Zpracoval R. Handa
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuMateriál je předkládán radě kraje z důvodu přijetí rozhodnutí o předložení žádosti o poskytnutí podpory projektu II/406 Telč - průtah do operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013. Projekt může získat podporu až 85 % způsobilých výdajů z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) a 5 % ze státního rozpočtu České republiky. Základním předpokladem úspěchu žádosti o podporu je přeshraniční dopad projektového záměru.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina vytipoval projektový záměr modernizace části průtahu Telče o délce 1,2 km. Tento záměr byl projednáván se zástupci partnera, kterým je Úřad dolnorakouské zemské vlády. Povinné údaje dle Metodiky projektového řízení Krajského úřadu Kraje Vysočina jsou uvedeny v materiálu RK-23-2012-36, př. 3.
Pro uvedení částky do materiálu RK-23-2012-36, př. 1 byl použit kurz 1 EUR = 25,- CZK. Příslušnou žádost o podporu je třeba zpracovat a předložit k hodnocení nejpozději do 19. 9. 2012.
Jednou z povinných příloh žádosti o podporu je Čestné prohlášení Vedoucího partnera projektu dle materiálu RK-23-2012-36, př. 1 (dále jen Prohlášení ), které se skládá ze dvou částí.
* První část, která končí odstavcem V případě, že zdrojem části nebo celého podílu spolufinancování jsou příjmy projektu, mám pro případ, kdy předpokládané příjmy nedosáhnou uvedené výše, dostatek vlastních zdrojů, abych doplatil vzniklý rozdíl, obsahuje prohlášení o závazku k spolufinancování projektu (dále jen první část ), může být splněna pouze usnesením Zastupitelstva Kraje Vysočina.
* Druhá část obsahuje prohlášení pod písmeny a) - g), dále prohlášení o skutečnosti, že projekt je neziskový a je určen výhradně k plnění veřejných účelů, prohlášení o souladu s příslušnými právními předpisy a prohlášení o pravdivosti a úplnosti údajů (dále jen druhá část ). Tato část Prohlášení je předkládána Radě Kraje Vysočina, která v souladu s § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, zabezpečuje rozhodování o ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti kraje.
Další z povinných příloh žádosti o podporu je Dohoda o spolupráci mezi vedoucím partnerem (Kraj Vysočina) a projektovým partnerem (Úřad dolnorakouské zemské vlády) dle materiálu RK-23-2012-36, př. 2. Rozhodovat o spolupráci kraje s jinými kraji a o mezinárodní spolupráci je v souladu s § 35 odst. 2 písm. h) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vyhrazeno zastupitelstvu kraje.

Odbor dopravy a silničního hospodářství doporučuje Radě Kraje Vysočina:
* rozhodnout o předložení žádosti o podporu projektu II/406 Telč - průtah do Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 ;
* prohlásit skutečnosti uvedené v druhé části Čestného prohlášení Vedoucího partnera projektu dle materiálu RK-23-2012-36, př. 1;
* doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina prohlásit skutečnosti uvedené v první části Čestného prohlášení Vedoucího partnera projektu dle materiálu RK-23-2012-36, př. 1;
* doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina rozhodnout uzavřít Dohodu o spolupráci mezi Vedoucím partnerem a projektovými partnery dle materiálu RK-23-2012-36, př. 2;
* doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv ve výši max. 39 mil. Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu II/406 Telč - průtah s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu.
StanoviskaOdbor regionálního rozvoje nemá připomínky k návrhu usnesení.

Odbor ekonomický
Uvedený projektový záměr není uveden v rozpočtovém výhledu na roky 2012 až 2014. V případě jeho schválení bude založen zvláštní účet, na který budou postupně převáděny finanční prostředky dle potřeby. Při plánovaném rozpočtu 39 mil. Kč bude podíl kraje 3,9 mil. Kč.

Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.
ukládá
odboru dopravy a silničního hospodářství předložit žádost o poskytnutí podpory projektu II/406 Telč - průtah do operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 ;
prohlašuje
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* prohlásit skutečnosti uvedené v první části Čestného prohlášení Vedoucího partnera projektu dle materiálu RK-23-2012-36, př. 1;
* rozhodnout uzavřít Dohodu o spolupráci mezi Vedoucím partnerem a projektovými partnery dle materiálu RK-23-2012-36, př. 2;
* schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve výši max. 39 mil. Kč na zvláštní účet kraje určený na financování projektu II/406 Telč - průtah s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 19. 9. 2012