Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2012-03

Číslo jednacíRK-23-2012-03
NázevNabytí pozemků v k. ú. Vadín a obci Okrouhlice
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší nabytí pozemků z vlastnictví obce Okrouhlice do vlastnictví Kraje Vysočina.
Odboru majetkovému bylo postoupeno vyjádření odboru dopravy a silničního hospodářství týkající se rozšíření silnice III/34754 v k. ú. Vadín. Obec Okrouhlice se obrátila na ODSH se žádostí o rozšíření komunikace, resp. zřízení vyhýbacího místa na komunikaci v k. ú. Vadín. Komunikace je dle sdělení obce velmi úzká a při vyhýbání vozidel je nutné vjet na nezpevněnou krajnici, často i do silničního příkopu. V tomto místě se stalo již mnoho dopravních nehod. Komunikace je ve velké míře využívána firmou AGRO Posázaví, která užívá velkoobjemová vozidla a s vyhýbáním má problémy. Obec nabízí k rozšíření silnice pozemky, a to par. č. 896/27 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 9 m2, par. č. 896/42 - zahrada o výměře 71 m2 a par. č. 896/43 - zahrada o výměře 114 m2 v k. ú. Vadín, obec Okrouhlice. ODSH svým dopisem ze dne 28. 5. 2012 obci Okrouhlice sdělil, že navrhované řešení je pro kraj akceptovatelné a rozšíření silnice navrhuje realizovat. Obec byla se závěry ODSH seznámena a telefonicky kontaktována odborem majetkovým ve věci nabízeného převodu pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje přijmout nabídku obce Okrouhlice a pozemky v k. ú. Vadín do vlastnictví kraje přijmout. Dle telefonického sdělení starosty obce Okrouhlice bude záměr darovat výše uvedené pozemky do vlastnictví kraje zveřejněn na úřední desce dne 5. 6. 2012. Nabytím pozemků do vlastnictví kraje usnadní získání stavebního povolení, popř. ohlášení stavby na rozšíření silnice III/34754. V případě kladného rozhodnutí budou darované pozemky předány k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Návrh usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemky v k. ú. Vadín z vlastnictví obce Okrouhlice do vlastnictví Kraje Vysočina.
StanoviskaODSH vyslovilo souhlas s rozšířením silnice a nabytím pozemků v k. ú. Vadín z vlastnictví obce Okrouhlice do vlastnictví Kraje Vysočina.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemky par. č. 896/27 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 9 m2, par. č. 896/42 - zahrada o výměře 71 m2 a par. č. 896/43 - zahrada o výměře 114 m2 v k. ú. Vadín, obec Okrouhlice z vlastnictví obce Okrouhlice do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 26. 6. 2012