Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2012-52

RK-22-2012-52.doc  RK-22-2012-52pr01.doc
Číslo jednacíRK-22-2012-52
NázevAnalýza strategií krajů a zacílení intervencí ze strukturálních fondů v regionu soudržnosti Jihovýchod pro období 2014-2020
Zpracoval M. Molák, D. Vichr, I. Fryšová
Předkládá M. Hyský, M. Černý
Popis problémuV souvislosti s přípravou na nové programové období EU je na úrovni regionu soudržnosti Jihovýchod, jehož území je vymezeno v souladu s ustanovením § 15 zákona
č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon č. 248/2000 Sb. ) připravován koncepční strategický dokument s názvem Analýzy strategií krajů a zacílení intervencí ze strukturálních fondů v regionu soudržnosti Jihovýchod pro období 2014-2020 . Za účelem koordinace přípravy byla Regionální radou regionu soudržnosti Jihovýchod ustanovena pracovní skupina (dále jen pracovní skupina ) tvořená zástupci Úřadu Regionální rady Jihovýchod, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina, regionálních rozvojových agentur, představiteli obcí v regionu, členy krajských sdružení obcí a politické reprezentace obou krajů regionu. Tyto kroky vzalo Zastupitelstvo Kraje Vysočina na vědomí na svém jednání dne 22. 3. 2011 usnesením č. 0130/02/2011/ZK ( Zastupitelstvo kraje bere na vědomí Informaci o přípravě regionu soudržnosti Jihovýchod na programové období 2014 - 2020 dle materiálu ZK-02-2011-59, př. 1. ).
Do přípravy a především připomínkového řízení byly vzhledem k územnímu dopadu zapojeni také jednotliví odborníci z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Ti se poté podíleli na tvorbě vybraných dílčích tematických oblastí, nebo byli zapojeni do připomínkového řízení.
Výsledky těchto aktivit se promítly do dokumentu s názvem Analýzy strategií krajů a zacílení intervencí ze strukturálních fondů v regionu soudržnosti Jihovýchod pro období 2014-2020 , který byl připravován pod vedením pracovní skupiny.
Návrh řešení Vzhledem k výše zmíněnému možnému územnímu dopadu navrhují předkladatelé Radě Kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvu Kraje Vysočina vzít na vědomí aktuální verzi Analýzy strategií krajů a zacílení intervencí ze strukturálních fondů v regionu soudržnosti Jihovýchod pro období 2014-2020 dle materiálu RK-22-2012-52, př. 1.
StanoviskaVýbor regionálního rozvoje: Stanovisko bude doplněno na jednání rady kraje.
Odbor informatiky souhlasí s předloženým materiálem. Analýza a návrh strategie za oblast ICT s OI byla konzultována.
Odbor životního prostředí nemá připomínky k návrhu usnesení.
Odbor lesního, vodního hospodářství a zemědělství uvádí, že se podílel na přípravě uvedeného materiálu.
Odbor zdravotnictví nemá připomínky k návrhu usnesení.
Odbor školství, mládeže a sportu nemá připomínky k návrhu usnesení.
Odbor sociálních věcí souhlasí s předloženým návrhem, na jehož zpracování jsme se podíleli.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu: Stanovisko bude doplněno na jednání rady kraje.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vzít na vědomí aktuální verzi Analýzy strategií krajů a zacílení intervencí ze strukturálních fondů v regionu soudržnosti Jihovýchod pro období 2014-2020 dle materiálu RK-22-2012-52, př. 1.
Odpovědnost ORR
Termín 26. 6. 2012