Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2012-53

RK-20-2012-53.doc  RK-20-2012-53pr01.pdf  RK-20-2012-53pr02.pdf  RK-20-2012-53pr03.doc
Číslo jednacíRK-20-2012-53
NázevProstorová situace na pedagogicko-psychologické poradně Pelhřimov a návrh řešení
Zpracoval P. Adam, V. Trávníková
Předkládá M. Pech
Popis problémuDne 28. 3. 2012 byla doručena příspěvkové organizaci Pedagogicko-psychologická poradna Pelhřimov výpověď z nájmu ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, viz materiál RK-20-2012-53, př. 1. Ve výpovědi byl stanoven termín k vyklizení prostor, a sice do 30. června 2012. OŠMS ve spolupráci s OM zahájilo neprodleně jednání směřující k zajištění náhradních prostor.
Jako nejjednodušší se zprvu jevilo využití prostor na Domově mládeže při Střední průmyslové škole a Střední odborné škole Pelhřimov. Při odborném posouzení možností pro provoz poradenského zařízení nezbytných úprav stávajících prostor domova bylo statikem konstatováno, že v požadovaném rozsahu nelze zasáhnout do konstrukce budovy a že tedy není realizovatelná úprava ani v minimálním rozsahu tak, aby z hlediska potřeb a ohledů na specifika provozu poradenského zařízení mohla tato činnost být v uvedených prostorách prováděna. Posudek je uveden v materiálu RK-20-2012-53, př. 2. Dalším aspektem, který komplikuje situaci v tomto případě je i skutečnost, že by se žádné byť provizorní úpravy nedaly realizovat v takovém termínu, aby nebyl ohrožen chod poradenského zařízení (zejména s ohledem na krátkou výpovědní lhůtu).
Alternativou k výše popsané možnosti je využití volných prostor v objektu, který je v majetku Města Pelhřimov (budova v Solní ulici čp. 1814). Jedná se o prostory o celkové výměře 599 m2, které by plnohodnotně nahradily stávající prostory, ve kterých poradenské zařízení poskytuje své služby. V tomto případě by nebyly nutné žádné zásadní stavební úpravy. V rámci předběžných jednání bylo zjištěno, že by výše nájmu odpovídala cenám v místě obvyklých. Předběžná kalkulace nájmu a provozu objektu je uvedena v materiálu
RK-20-2012-53, př. 3.
Návrh řešení OŠMS navrhuje radě kraje s ohledem na výše uvedené skutečnosti souhlasit s uzavřením nájemní smlouvy mezi Městem Pelhřimov a Pedagogicko-psychologickou poradnou Pelhřimov o dlouhodobém pronájmu prostor městského objektu. Tato varianta nebude vyžadovat žádnou větší investici; objekt je k nastěhování v potřebném termínu.
StanoviskaOdbor majetkový nemá připomínek.
bere na vědomí
vzniklou situaci v příspěvkové organizaci Pedagogicko-psychologická poradna Pelhřimov v oblasti změny nájemního vztahu;
pověřuje
ředitelku Pedagogicko-psychologické poradny Pelhřimov k zahájení jednání s Městem Pelhřimov o dlouhodobém pronájmu nebytových prostor v Solní ulici čp. 1814.
Odpovědnost OŠMS, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Pelhřimov
Termín 15. 6. 2012