Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2012-22

RK-17-2012-22.doc
Číslo jednacíRK-17-2012-22
NázevInvestiční dotace pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, na realizaci stavby čistírny odpadních vod ve Sněžném - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Zdravotnictví
Zpracoval P. Kolář, E. Tomášová
Předkládá P. Kolář, L. Kettner
Popis problémuJedná se o realizaci stavby čistírny odpadních vod (ČOV) pro bytové domy č. p. 206
a č. p. 207 ve Sněžném a následné provozování stavby čistírny městysem Sněžné.
Kraj Vysočina je mimo jiné i vlastníkem nemovitostí areálu Sanatoria Buchtův kopec. Provoz sanatoria byl ukončen. Ukončením provozu sanatoria došlo k významnému poklesu množství odpadních vod svedených do stávající ČOV a následnému snížení efektu jejich čištění. Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, je však na základě smluvního závazku povinna zajistit čištění odpadních vod z bytových domů č. p. 206
a č. p. 207 (tyto byly převedeny v roce 2008 do vlastnictví městyse Sněžné).
Rada kraje usnesením 1808/37/2011/RK
* rozhodla realizovat stavbu ČOV pro bytové domy č. p. 206 a č. p. 207 ve Sněžném, investorem a vlastníkem stavby ČOV bude Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace;
* uložila Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci:
- zahájit přípravu a realizaci stavby ČOV;
- uzavřít smlouvu o budoucím převzetí stavby ČOV z vlastnictví Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, do vlastnictví městyse Sněžné, včetně postoupení závazku čištění odpadních vod z bytových domů č. p. 206 a č. p. 207 ve Sněžném z Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, na městys Sněžné.
Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, na základě tohoto usnesení RK zajistila zpracování projektové dokumentace a uzavřela s městysem Sněžné smlouvu o budoucí smlouvě kupní na stavbu ČOV za 1 Kč se současným převzetím závazků na zajištění čištění odpadních vod z bytových domů.
Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci, byl usnesením rady kraje
č. 0679/15/2012/RK schválen investiční plán na rok 2012. Součástí schváleného investičního plánu je realizace akce Čistírna odpadních vod - Sněžné v celkové výši 2 060 090 Kč, jejímž finančním zdrojem měly být dary a transfery z jiných územních rozpočtů, které však nebudou poskytnuty.
Vzhledem k ukončení provozu Sanatoria Buchtův kopec, který je ve vlastnictví Kraje Vysočina a přípravě budoucího využití celého areálu sanatoria, je nezbytné zajistit čištění odpadních vod pro bytové domy č. p. 206 a č. p. 207 ve Sněžném a realizovat stavby čistírny odpadních vod. Následné provozování stavby čistírny bude zajištěno městysem Sněžné.
Návrh řešení Vzhledem k nutnosti realizace této investiční akce a chybějícím investičním zdrojům Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, doporučují odbor majetkový a odbor zdravotnictví radě kraje schválit poskytnutí investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci.
Finanční prostředky budou poskytnuty jako investiční dotace dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, v rámci výkonu zřizovatelské funkce, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor ekonomický k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky. Aktuální stav položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje je 35 919 tis. Kč.
Odbor informatiky souhlasí s navrhovaným řešením. Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O00350-01.
* rozpočtové opatření na kapitole Zdravotnictví a § 3522 - Ostatní nemocnice spočívající ve zvýšení položky 6351 - Investiční transfery zřízeným příspěvkovým organizacím pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci o 2 000 000 Kč, při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje § 6409 - Ostatní činnosti jinde nezařazené, položka Péče o lidské zdroje a majetek kraje o celkovou částku 2 000 000 Kč s tím, že případný další výdaje nekryté investiční dotací uhradí Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, z vlastních zdrojů - odpisů;
* zvýšení závazného ukazatele Investiční dotace o částku 2 000 000 Kč pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci;
ukládá
* ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, zapracovat výši schválené mimořádné investiční dotace do investičního plánu na rok 2012;
* ředitelce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, předložit kopie faktur, na jejichž základě bude dotace poskytnuta a po poskytnutí investiční dotace a úhradě faktury zaslat výpis z bankovního účtu.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor zdravotnictví, odbor ekonomický, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2012