Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2012-46

RK-12-2012-46.doc  RK-12-2012-46pr01.doc  RK-12-2012-46pr02.pdf  RK-12-2012-46pr03.pdf
Číslo jednacíRK-12-2012-46
NázevPředložení žádostí o finanční podporu v oblastech podpory 5.1, 5.2 a 5.3 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Zpracoval V. Hanzalová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o předložení projektových žádostí o finanční podporu v prioritní ose 5 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen OP VK ) s názvy Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení GG OP VK v Kraji Vysočina II , Informovanost a publicita GG OP VK v Kraji Vysočina II a Posilování absorpční kapacity GG OP VK v Kraji Vysočina II .
Dne 26. 7. 2012 byla Řídícím orgánem Operačního programu Vzdělávání
pro konkurenceschopnost, tj. Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, vyhlášena výzva k předkládání projektových žádostí do oblastí podpory 5.1 Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení programu, 5.2 Informovanost a publicita programu a 5.3 Zvýšení absorpční kapacity subjektů implementujících program Operačního programu Vzdělávání
pro konkurenceschopnost.
Kraj Vysočina je realizátorem 6 globálních grantů v prioritní ose 1 Počáteční vzdělávání
a 1 globálního grantu v oblasti podpory 3.2 Podpora nabídky dalšího vzdělávání OP VK. Aby mohla být zajištěna plynulá realizace globálních grantů OP VK v Kraji Vysočina, je nezbytné předložit projektové žádosti technické pomoci do příslušné výzvy a zajistit tak potřebné finanční prostředky na realizaci globálních grantů v období let 2012 až 2015.
Aktivity projektu v oblasti podpory 5.1 OP VK jsou nezbytné pro řádné zajištění efektivního řízení, monitorování a kontroly globálních grantů OP VK v Kraji Vysočina. Maximální možné výdaje v oblasti podpory 5.1 činí pro Kraj Vysočina částku 15 481 196 Kč. Finanční prostředky budou určeny na mzdy pracovníků Oddělení grantových programů Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, na hodnocení předložených grantových projektů individuálními hodnotiteli a výběrovou komisí, vzdělávání pracovníků oddělení grantových programů, provozní výdaje a audit 7 globálních grantů OP VK Kraje Vysočina. Projektová žádost je v příloze RK-12-2012-46, př. 1.
Projekt v oblasti podpory 5.2 je zaměřen na zvýšení informovanosti o možnostech čerpání finančních prostředků z globálních grantů OP VK. Alokace pro Kraj Vysočina
na období 2012 - 2015 činí 553 385,22 Kč. Finanční prostředky budou použity
na informování veřejnosti (tiskové zprávy, inzerce), zhotovení propagačních materiálů, semináře pro potenciální žadatele, závěrečnou konferenci projektu a výdaje na publikaci shrnující realizaci globálních grantů za celé programovací období. Projektová žádost
je v příloze RK-12-2012-46, př. 2.
Projekt v oblasti podpory 5.3 OP VK je zaměřen na zvýšení absorpční kapacity globálních grantů OP VK. Výdaje ve výši 244 188,98 Kč budou použity na pořádání seminářů
pro žadatele a příjemce finanční podpory z globálních grantů OP VK, vzdělávání příjemců finanční podpory z globálních grantů OP VK. Projektová žádost je v příloze
RK-12-2012-46, př. 3.
Rada Kraje Vysočina schválila na svém jednání č 03/2012 dne 17. 1. 2012 projektové záměry projektů technické pomoci OP VK usnesením č. 0131/03/2012/RK (Rada kraje schvaluje podání projektů Kraje Vysočina do oblastí podpory 5.1, 5.2 a 5.3 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost; ukládá Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina přípravu a dopracování projektových žádostí v oblastech podpory 5.1, 5.2 a 5.3 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost
a předložit finální verzi projektových žádostí Radě Kraje Vysočina k rozhodnutí).
Projektové žádosti byly připomínkovány ve 2 fázích, a to Odborem technické pomoci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a pracovní skupinou pro technickou pomoc (zástupci krajů a gesčních útvarů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR).
Projektové žádosti v oblastech podpory 5.1, 5.2 a 5.3 jsou nyní, po zapracování všech připomínek, předkládány Radě Kraje Vysočina ke schválení. V projektech technické pomoci je umožněna zpětná způsobilost výdajů, a to od 1. 1. 2012, za předpokladu, že žádosti budou finalizovány v aplikaci Benefit7 nejpozději 31. 3. 2012.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě Kraje Vysočina schválit projektové žádosti Kraje Vysočina do oblastí podpory 5.1, 5.2
a 5.3 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a uložit ORR předložit projektové žádosti v oblastech podpory 5.1, 5.2 a 5.3 OP VK k projednání Hodnotící komisí OP VK.
Dle ustanovení § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, rada zabezpečuje rozhodování v ostatních záležitostech patřících
do samostatné působnosti kraje, pokud nejsou vyhrazeny zastupitelstvu nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradilo.
StanoviskaEkonomický odbor souhlasí s návrhem usnesení.
projektové žádosti v oblasti podpory 5.1 s názvem Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení GG OP VK v Kraji Vysočina II, v oblasti podpory 5.2 s názvem Informovanost a publicita GG OP VK v Kraji Vysočina II a v oblasti podpory 5.3 s názvem Posilování absorpční kapacity GG OP VK v Kraji Vysočina II;
ukládá
odboru regionálního rozvoje předložit finální projektové žádostí v oblasti podpory 5.1 s názvem Řízení, kontrola, monitorování a hodnocení GG OP VK v Kraji Vysočina II, v oblasti podpory 5.2 s názvem Informovanost a publicita GG OP VK v Kraji Vysočina II a v oblasti podpory 5.3 s názvem Posilování absorpční kapacity GG OP VK v Kraji Vysočina II k projednání v Hodnotící komisi OP VK.
Odpovědnost ORR
Termín 4. 4. 2012