Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2012-19

RK-12-2012-19.doc
Číslo jednacíRK-12-2012-19
NázevZměna zařazení výdajů na technický dozor stavebníka na akci Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic
Zpracoval A. Prokešová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu předkládá Radě Kraje Vysočina (dále jen rada kraje ) informaci týkající se veřejné zakázky malého rozsahu na služby s názvem Výkon technického dozoru stavebníka na akci Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic realizovanou v rámci projektu Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic - CZ.1.11/2.1.00/08.01115 , spolufinancovaného z prostředků Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.
Usnesením č. 0114/03/2011/RK rada kraje souhlasila s realizací tohoto výběrového řízení mimo rámec Závazných postupů pro zadávání zakázek spolufinancovaných ze zdrojů EU, nespadajících pod aplikaci zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v programovém období 2007 - 2013 a rovněž mimo rámec Pravidel Rady kraje Vysočina pro zadávání veřejných zakázek v podmínkách kraje Vysočina a příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina č. 16/10 ze dne 21. 12. 2010, a to na základě výjimky dle čl. 10 odst. 5 těchto Pravidel. Na základě tohoto usnesení odbor majetkový vyhlásil výše uvedenou zakázku ve formě uzavřeného výběrového řízení.
S ohledem na tuto skutečnost a rovněž v souladu s druhou částí usnesení č. 0114/03/2011/RK odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu následně zahájil s Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod, Odborem realizace projektů, Jihlava, projednávání ohledně zařazení výdajů na dodavatele plnění této veřejné zakázky do nezpůsobilých výdajů.
Z jednání vyplynulo, že vzhledem k tomu, že Kraj Vysočina jakožto zadavatel postupoval ve všech bodech podle podmínek stanovených v Závazných postupech pro zadávání zakázek spolufinancovaných ze zdrojů EU, nespadajících pod aplikaci zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v programovém období 2007 - 2013 a jedinou nesplněnou podmínkou byla povinnost uveřejnit oznámení o zahájení výběrového řízení, je možno výdaje na výkon technického dozoru stavebníka v žádosti o platbu uplatňovat jako způsobilé s tím, že ze strany Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod nebude na tyto výdaje uhrazena dotace v plné výši.
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu předkládá radě kraje na vědomí informaci o tom, že výdaje na výkon technického dozoru stavebníka na akci Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic byly v Monitorovací zprávě s žádostí o platbu č. 1 ze dne 30. 11. 2011 zařazeny ve Výkazu výdajů vynaložených příjemcem do části způsobilých výdajů.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
zařazení výdajů na výkon technického dozoru stavebníka na akci Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic ve Výkazu výdajů vynaložených příjemcem v podané Monitorovací zprávě s žádostí o platbu č. 1 ze dne 30. 11. 2011 do části způsobilých výdajů.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 20. 3. 2012