Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2012-07

Číslo jednacíRK-12-2012-07
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemku po stavbě II/405 Brtnice - Zašovice
Zpracoval V. Chmela
Popis problémuJedná se o majetkoprávní vypořádání pozemku po stavbě II/405 Brtnice - Zašovice .
Po geometrickém zaměření stavby silnice II/405 Brtnice - Zašovice vyšlo najevo, že je stavbou silnice dotčen nový pozemek, který je ve vlastnictví obce Kněžice.
V této souvislosti je nutné s vlastníkem pozemku, který je zastavěn stavbou silnice II/405 Brtnice - Zašovice přistoupit k majetkoprávnímu vypořádání dotčeného pozemku. Podle předběžných jednání je obec Kněžice ochotna darovat pozemek pod silnicí II/405 Kraji Vysočina.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout o nabytí pozemku darem. Bude uzavřena darovací smlouva s vlastníkem pozemku nacházejícím se pod silnicí II/405 obcí Kněžice. Jedná se o pozemek par. č. 452/12 o výměře 1126 m2 v katastrálním území Víska u Kněžic. Smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smluvní vztah.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 452/12 o výměře 1126 m2 v katastrálním území Víska u Kněžic z vlastnictví obce Kněžice do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 15. 5. 2012