Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2012-03

Číslo jednacíRK-12-2012-03
NázevVyřazení silnice III/15223 ze silniční sítě silnic III. tříd
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuKraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a na základě Rozhodnutí MDS ČR č. j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území Kraje Vysočina.
Na odbor majetkový (dále jen OM) se obrátila KSÚS Vysočiny, provoz Třebíč (dále jen KSÚSV) s návrhem na vyřazení silnice III/15223 v k. ú. a obci Dědice ze silniční sítě.
Kraj Vysočina je výhradním vlastníkem stavby tělesa silnice III/15223 mj. na pozemku par. č. 429 v k. ú. a obci Dědice. Vlastníkem pozemku par. č. 429 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 646 m2 v k. ú. a obci Dědice je obec Dědice. Zbytek silničního tělesa se nachází na pozemku ve vlastnictví ČR s nímž má právo hospodařit Správa železniční dopravní cesty, státní organizace.
Silnice III/15223 má délku 0,083 km a vede od silnice III/15222 k vlakové zastávce. Svým charakterem nesplňuje parametry silnice III. třídy. Stavba silničního tělesa je dosud zařazena v silniční síti III. tříd a proto je nezbytné provést její přeřazení do místních komunikací.
Zástupce KSÚSV projednal návrh na převod výše uvedené silnice do vlastnictví obce Dědice se starostou obce. Dle sdělení KSÚSV starosta obce s převodem souhlasí. Podmínkou vyřazení silnice ze silniční sítě II. a III. tříd je uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě mezi krajem a obcí.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že zástupce obce Dědice předběžně souhlasí s přijetím daru tělesa silnice III/15223 v k. ú. a obci Dědice do vlastnictví obce, navrhuje OM uzavřít s obcí smlouvu o budoucí darovací smlouvě, následně provést vyřazení silnice III/15223 ze silniční sítě silnic III. tříd a poté darovací smlouvou převést stavbu vyřazené silnice do vlastnictví obce.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování silnice na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem KSÚS Vysočiny.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování tělesa stavby III/15223 včetně součástí a příslušenství v k. ú. a obci Dědice v rozsahu uzlových bodů 2344A110 až 2344A109 do vlastnictví obce Dědice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě na převod tělesa stavby III/15223 včetně součástí a příslušenství v k. ú. a obci Dědice v rozsahu uzlových bodů 2344A110 až 2344A109 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Dědice.
Termín 30. 6. 2012