Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2012-37

RK-10-2012-37.doc  RK-10-2012-37pr01.doc  RK-10-2012-37pr02.doc
Číslo jednacíRK-10-2012-37
NázevFOND VYSOČINY - grantový program Podpora budování dětských dopravních hřišť 2012
Zpracoval M. Petr
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu při výstavbě nových nebo rekonstrukci stávajících dětských dopravních hřišť v Kraji Vysočina. Z grantového programu lze čerpat i finanční prostředky na pořízení dopravního značení a světelných signálů pro dětská dopravní hřiště v Kraji Vysočina. Cílem grantového programu je zvýšení bezpečnosti a ochrany dětí v silničním provozu na pozemních komunikacích v Kraji Vysočina a snížení rizika úrazu dětí v silničním provozu. Příjemci dotace mohou být jen města, městyse a obce na území Kraje Vysočina s maximální výší dotace 300.000,- Kč.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program na podporu při výstavbě nových nebo rekonstrukci stávajících dětských dopravních hřišť v Kraji Vysočina. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši
1 mil. Kč.
Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Podpora budování dětských dopravních hřišť 2012 dle materiálu RK-10-2012-37, př. 1.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00320.
doporučuje
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 27. 3. 2012