Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2012-35

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Bezpečná silnice 2012
Zpracoval R. Žižka
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu instalace nových nebo obnovu stávajících technických prostředků zvyšujících bezpečnost silničního provozu ve městech a obcích na silnicích I., II. a III. třídy v Kraji Vysočina. Grantový program Bezpečná silnice 2012 je rozdělen na dva podprogramy. Podprogram A řeší úpravy přechodů pro chodce s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. Podprogram B je zaměřen na instalaci dynamických zpomalovacích systémů s maximální podporou 250 tis. Kč na jeden projekt.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina připravil k vyhlášení grantový program určený pro obce a města na podporu instalace nových nebo obnovu stávajících technických prostředků zvyšujících bezpečnost silničního provozu ve městech a obcích na silnicích I., II. a III. třídy v Kraji Vysočina. V roce 2011 byly podpořeny projekty řešící úpravu přechodů pro chodce. V roce 2012 je program dále doplněn o opatření zaměřená na instalaci dynamických zpomalovacích systémů. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grantový program ve výši 4 mil. Kč.
Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Bezpečná silnice 2012 dle materiálu RK-10-2012-35, př. 1.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00305.
doporučuje
RK-10-2012-35, př. 1.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 27. 3. 2012