Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2012-11

RK-10-2012-11.doc  RK-10-2012-11pr01.pdf  RK-10-2012-11pr02.doc
Číslo jednacíRK-10-2012-11
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k.ú. Jihlava, Bedřichov u Jihlavy
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší žádost investora General Logistics Systems Czech Republic s.r.o, Střítež 3 o souhlas s vybudováním nového komunikačního připojení svého logistického areálu a vedení zemního kabelu pod silnicí II/352.
Na OM se obrátil výše uvedený investor se žádostí o vyjádření k plánovanému vybudování komunikačního připojení svého areálu na silnici II/352 v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a v k. ú. Jihlava. Stavbou mají být dotčeny pozemky par. č. 2657/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a par. č. 6259/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Jihlava.
Na vedení zemního kabelu byla mezi Krajem Vysočina a žadatelem uzavřena smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene v souladu s usnesením 0299/08/2012/RK.
V letech 2009 - 2010 byl za přispění zdrojů Regionálního operačního programu Jihovýchod realizován projekt Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice. Na základě smlouvy o podpoře projektu z výše uvedeného dotačního titulu plyne povinnost udržitelnosti projektu ve lhůtě pěti let od dokončení. Realizací výše uvedené stavby však dojde k zásahu do zrealizovaného projektu. Z tohoto důvodu byla celá záležitost projednávána s Úřadem Regionální rady Jihovýchod. Dle jeho sdělení je podmínkou souhlasu s provedením změny projektu vrácení části dotace, a to v předpokládané výši 101 331,90 Kč. Z tohoto důvodu je třeba smluvně zajistit, aby výše vratky byla kraji společností General Logistics Systems s.r.o.Střítež, uhrazena.
Návrh řešení OM navrhuje s žadatelem uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu komunikačního připojení logistického areálu na silnici II/352 ve vlastnictví Kraje Vysočina. Smlouva musí obsahovat závazek žadatele, že v případě, pokud Kraji Vysočina bude Regionální radou JV vyúčtována vratka části dotace, uhradí žadatel příslušnou částku Kraji Vysočina do 30 dnů ode dne výzvy k úhradě.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a společností General Logistics Systems Czech Republic s.r.o, Střítež 3 smlouvu zakládající právo provést stavbu komunikačního připojení logistického areálu na silnici II/352 za předpokladu úhrady částky předepsané Kraji Vysočina Úřadem Regionální rady Jihovýchod.
StanoviskaODSH souhlasí s návrhem řešení.
uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně vlastníka silnice II/352 a pozemku par. č. 2657/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. Bedřichov u Jihlavy a pozemku par. č. 6259/1 - ost. plocha, silnice, v k. ú. Jihalva a společností General Logistics Systems Czech Republic s.r.o, Střítež 3, IČ: 26087961 na straně investora stavby smlouvu zakládající právo provést stavbu komunikačního připojení logistického areálu na silnici II/352 za podmínky, že investor uhradí Kraji Vysočina částku požadovanou Úřadem Regionální rady Jihovýchod v souvislosti s porušením smluvních povinností k projektu Přeložka silnice II/352 Jihlava-Heroltice (CZ.1.11/1.1.00/02.00880).dle materiálu RK-10-2012-11, př. 2.
Termín. 30. dubna 2012