Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2012-33

RK-08-2012-33.doc
Číslo jednacíRK-08-2012-33
NázevNávrh na realizaci investiční akce Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuNemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, požádala prostřednictví odboru zdravotnictví radu kraje o souhlas s realizací investičních akcí
Jedná se o okamžité řešení havarijních situací:
* Pořízení videobronchoskopu ve výši 750 tis. Kč
Zdůvodnění: jen s jedním bronchoskopem nelze provádět vyšetření plic, neboť doba na provedení dezinfekce a mytí mezi jednotlivým nasazením bronchoskopu je značně dlouhá (cca 2,5 hod). Oba nefunkční bronchoskopy jsou ve stáří cca 12 let a byly převedeny ze Sanatoria Buchtův kopec. Náklady na případnou opravu se blíží ceně nového bronchoskopu. Přístroj bude pořízen z odpisů (vlastních zdrojů nemocnice).
* Pořízení stolní laboratorní centrifugy ve výši 120 tis. Kč
Zdůvodnění: centrifuga slouží ke stáčení krve na koagulaci pro vyšetření krve. Stávající centrifuga je v nepřetržitém provozu od roku 1998 a případná oprava vyžaduje výměnu kompletní elektroniky v pořizovací hodnotě cca 75 tis. Kč bez práce a DPH. Vzhledem k provoznímu opotřebení mechanických částí je oprava nerentabilní. Přístroj bude pořízen z odpisů (vlastních zdrojů nemocnice).
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje schválit realizaci investičních akcí u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
realizaci investičních akcí - pořízení videobronchoskopu a stolní laboratorní centrifugy
u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, v roce 2012.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 30. 6. 2012