Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2012-23

NázevZlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011
Zpracoval I. Doležalová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuOdbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje vzít na vědomí seznam kulturních akcí nominovaných na Cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011.
Zastupitelstvo kraje Vysočina svým usnesením č. 0550/07/2011/ZK ze dne 13. 12. 2011 schválilo vyhlášení 8. ročníku ankety Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011. Jejím cílem je poukázat na množství zajímavých kulturních akcí probíhajících celoročně v kraji a na bohaté kulturní dědictví a péči o něj. Dalším cílem je motivace organizátorů kulturních akcí k novým aktivitám a vlastníků k účinnější péči o kulturní památky. Zlatá jeřabina rovněž dokládá zájem veřejnosti o jednotlivé kulturní aktivity a obnovu kulturního dědictví v kraji.
Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011 bude vyhlášena ve dvou kategoriích:
1. Kulturní aktivita (kulturní akce, hudební a divadelní festivaly, koncerty, apod.)
2. Péče o kulturní dědictví (obnovy kulturních památek, apod.)
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu vyzval, prostřednictvím upoutávek ve vysílání Českého rozhlasu Region, Zpravodaje, novin Kraj Vysočina a více než tisíce
e-mailových adres k nominování kulturních počinů, jenž se uskutečnily v loňském roce, do ankety Zlatá jeřabina.
Svým usnesením č. 0116/03/2012/RK dne 17. 1. 2012 vzala rada kraje na vědomí složení odborné pracovní skupiny pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011 a do přeshraniční soutěže. Tato odborná pracovní skupina se sešla po ukončení sběru nominací a z došlých návrhů vybrala 30 kulturních počinů v každé kategorii, které se budou ucházet o hlasy svých příznivců ve vyhlášené anketě.
Anketa bude prezentována prostřednictvím Českého rozhlasu Region (mediálního partnera ankety), webových stránek kraje a novin Kraj Vysočina. V novinách Kraj Vysočina bude zároveň uveden seznam soutěžních počinů společně s hlasovacím lístkem a pouze vyplněný originál hlasovacího lístku, zaslaný na adresu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu KrÚ, bude započítán do platného hlasování. Rovněž bude možné hlasovat prostřednictvím internetových stránek kraje, a to na tematické stránce kultura a památky. Elektronické hlasy budou v průběhu ankety monitorovány odborem informatiky.
Po ukončení ankety odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu ve spolupráci s odborem informatiky vyhodnotí hlasování a zajistí zveřejnění jejích výsledků. Harmonogram ankety Zlatá jeřabina je uveden v materiálu RK-08-2012-23, př. 2. Ceny prvním třem kulturním počinům v každé kategorii budou předány při slavnostním večeru v Oblastní galerii Vysočiny Jihlava dne 31. 5. 2012.
Ocenění: diplom a finanční odměna v každé kategorii za:
1. místo 30 000 Kč
2. místo 20 000 Kč
3. místo 10 000 Kč
Návrh řešení Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje vzít na vědomí seznam kulturních akcí nominovaných na Cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011 - Zlatá jeřabina dle materiálu RK-08-2012-23, př. 1.
StanoviskaOdbor informatiky souhlasí s navrženým mechanismem elektronického hlasování.
bere na vědomí
- Zlatá jeřabina dle materiálu RK-08-2012-23, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Termín 30. 6. 2012