Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2012-09

RK-06-2012-09.doc  RK-06-2012-09pr01.pdf
Číslo jednacíRK-06-2012-09
NázevSmlouvy zakládající právo investora provést stavbu v k. ú. Koňkovice, návrh na zařazení nové akce do kapitoly Nemovitý majetek, příloha M1
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuMateriál řeší možnost realizovat stavbu na pozemku jiného vlastníka.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina usnesením č. 0516/06/2011/ZK rozhodlo zrušit ke dni 31. 12. 2011 příspěvkovou organizaci DDM Jihlava a uzavřít s městem Jihlava příslušné smlouvy, mimo jiné i darovací smlouvu týkající se nemovitého majetku zapsaného v katastru nemovitostí. Součástí této darovací smlouvy nebyly všechny stavby, které měl DDM Jihlava v hospodaření v k.ú. Koňkovice a obci Trpišovice (z důvodu dodatečného povolení stavby umýváren na pozemku st. par. č. 167 a nutnosti legalizace staveb, které jsou součástí stanové základny). Rada Kraje Vysočina usnesením č. 1985/40/2011 rozhodla mimo jiné o zařazení nové akce Turistická základna Smrčná - umývárna, řešení úpravy a likvidace odpadních vod do kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství, tj. dokončení stavby umýváren na st. par. č. 167 v k.ú. Koňkovice. V současné době probíhá dodatečné stavebně správní řízení na rozestavěnou investici stavby umýváren. Jedním z dokladů pro stavební řízení je uzavření Smlouvy zakládající právo provést stavbu, dle materiálu RK-06-2012-09, př. 1, mezi vlastníkem pozemku a stavebníkem.
Nedopatřením OM neuvedl tuto stavbu jako akci přecházející do roku 2012.
Návrh řešení Po dokončení stavby umýváren a zápisu stavby do katastru nemovitostí bude dokončená stavba umýváren darována městu Jihlava. OM navrhuje uzavřít Smlouvu zakládající právo provést stavbu, dle materiálu RK-06-2012-09, př. 1.
OM dále navrhuje zařadit předmětnou akci do rozpočtu kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 pro rok 2012. Finanční krytí bude zajištěno v rámci kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 vnitřní změnou rozpisu rozpočtu.
StanoviskaEkonomický odbor namá připomínky.
* uzavřít Smlouvu zakládající právo provést stavbu dle materiálu RK-06-2012-09, př. 1;
* zařadit novou akci Turistická základna Smrčná - umývárna, řešení úpravy a likvidace odpadních vod do kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M1 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství.
Termín 29. 2. 2012