Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2012-42

RK-05-2012-42.doc  RK-05-2012-42pr01.doc
Číslo jednacíRK-05-2012-42
NázevPodání projektové žádosti Transformace ÚSPMP Těchobuz I.
Zpracoval J. Bína, E. Komínková, E. Pausarová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuKraj Vysočina navrhl zařazení Ústavu sociální péče pro mentálně postižené Těchobuz, příspěvkové organizace (nový název Domov Jeřabina, p. o.) do projektu transformace pobytových zařízení sociální péče, jehož způsobilé náklady jsou financované z Integrovaného operačního programu. Důvodem byla skutečnost, že organizace sídlí v historickém objektu zámku, který nevyhovuje stavebně modernímu požadavkům poskytování sociálních služeb. Objekt není možný z hlediska dispozice zrekonstruovat do podoby domácností rodinného typu, které budou vyhovovat individuálním potřebám uživatelům, zajistí jim potřebné soukromí a životní standart běžné společnosti. Umístění organizace v malé obci s nedostatečnou dopravní obslužností ztěžuje sociální začleňování obyvatel a jejich případné uplatnění na tru práce.

Transformace ÚSPMP Těchobuz I. je projekt, kterým se realizuje 1. část transformace Domova Jeřabina, p. o. a jeho cílem je vytvořit 4 skupinové domácnosti o max. počtu 6 osob s mentálním a kombinovaným postižením v běžné zástavbě obce Cetoraz a městě Pelhřimov, ve kterých bude poskytována sociální služba chráněné bydlení. V rámci příprav realizace tohoto záměru již byl Usnesením 1856/37/2011/RK dne 15. 11. 2011 schválen Transformační plán ÚSPMP Těchobuz, příspěvkové organizace a dne 5. 12. 2011 byl schválen hodnotící komisí MPSV. Usnesením 0246/03/2011/ZK dne 10. 5. 2011 zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo předfinancování přípravné fáze projektu a jeho realizaci do doby, než budou poskytnuty finanční prostředky z IOP.
Projekt Transformace ÚSPMP Těchobuz I. bude podán do Integrovaného operačního programu na základě 7. výzvy v oblasti intervence 3.1, aktivity a) investiční podpora transformace pobytových zařízení sociálních služeb, kterou vyhlásilo MPSV dne 7. července 2011.
Návrh řešení Navrhujeme, aby rada kraje uložila OSV předložení projektové žádosti Transformace ÚSPMP Těchobuz I. do IOP v rámci výše zmíněné výzvy. Základní informace o projektu jsou obsaženy v materiálu RK-05-2012-42, př. 1.
StanoviskaStanovisko projektové kanceláře:
Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem. RNDr. Martin Černý s podmínkou, že bude stanoven projektový manažer, doposud je v kartě uvedeno osoba neznámá.
ukládá
odboru sociálních věcí podání projektové žádosti Transformace ÚSPMP Těchobuz I. dle materiálu RK-05-2012-42, př. 1, a to v rámci Integrovaného operačního programu k výzvě č. 7.
Odpovědnost odbor sociálních věcí
Termín 28. 2. 2012