Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2012-22

RK-05-2012-22.doc  RK-05-2012-22pr01.doc  RK-05-2012-22pr02.doc
Číslo jednacíRK-05-2012-22
NázevSmlouvy o společném postupu zadavatelů při centralizovaném zadávání
Zpracoval D. Vichr, P. Fiala, R. Sýkora, P. Adam, M. Skryjová, J. Jelínek, F. Hron, P. Bartoš, V. Kotrbová, I. Šmídová, J. Pospíchalová, I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná o smlouvy o společném postupu na dodávky energií na r. 2013 pro Kraj Vysočina a jím zřízené příspěvkové organizace. Vzhledem k tomu, že kraj nebude pro tento rok využívat služeb koordinátora, administrace zadávání veřejných zakázek na výběr nejvhodnějších dodavatelů na dodávky elektrické energie a zemního plynu bude provedena vlastními silami na odboru regionálního rozvoje ve spolupráci s dalšími dotčenými odbory KrÚ. Z tohoto důvodu je i zahájení celého procesu posunuto na začátek roku. Stejně jako v předchozích letech je pro zajištění společného nákupu energií na r. 2013 nezbytné uzavřít smlouvy o společném postupu zadavatelů, jejichž předmětem je úprava vzájemných práv a povinností centrálního zadavatele (kraje) a pověřujících zadavatelů (zřizované příspěvkové organizace) k třetím osobám a k sobě navzájem. Seznam příspěvkových organizací vyplývá z přípravných prací k auditu současného stavu odběru zemního plynu a elektrické energie ve všech odběrných místech zadavatele, tj. kraje a jeho příspěvkových organizací. Na základě zpracovaných auditů budou následně připraveny k vyhlášení veřejné zakázky o sdružených službách na dodávky zemního plynu a elektřiny pro Kraj Vysočina.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje, Odbor školství mládeže a sportu, Odbor kultury a památkové péče, Odbor sociálních věcí, Odbor zdravotnictví, Odbor dopravy a silničního hospodářství a Oddělení hospodářské správy Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhují Radě Kraje Vysočina uzavřít smlouvy dle materiálu RK-05-2012-22, př. 1, elektrická energie
a RK-05-2012-22, př. 2, zemní plyn.
Rada kraje rozhoduje podle § 59 odst. 3 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti kraje, pokud nejsou vyhrazeny zastupitelstvu nebo pokud si je zastupitelstvo nevyhradilo.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* uzavřít Smlouvu o společném postupu zadavatelů při centralizovaném zadávání a o zmocnění centrálního zadavatele dle materiálu RK-05-2012-22, př. 1;
* uzavřít Smlouvu o společném postupu zadavatelů při centralizovaném zadávání a o zmocnění centrálního zadavatele dle materiálu RK-05-2012-22, př. 2.
Odpovědnost ORR, OSMS, OKPP, OSV, OZ, ODSH, oHS
Termín 29. 2. 2012