Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2012-17

RK-05-2012-17.doc  RK-05-2012-17pr01.doc  RK-05-2012-17pr02.pdf  RK-05-2012-17pr03.pdf
Číslo jednacíRK-05-2012-17
NázevInformace radě kraje o předložení závěrů a doporučení z personálního auditu v Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkové organizaci, Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci a Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuUsnesením č. 1088/23/2011/RK schválila rada kraje poskytnutí příspěvku na spolufinancování personálního auditu ve výších 250 tis. Kč pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, Nemocnici Jihlava, příspěvkovou organizaci a Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci, v celkové výši 750 000 Kč.
Na základě žádostí ředitelů Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, o posun termínu předložení závěrů a doporučení rada kraje usnesením č. 1652/34/2011/RK této žádosti vyhověla a uložila ředitelům Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, před poskytnutím příspěvku:
* předložit odboru zdravotnictví závěry a doporučení vyplývající ze zrealizovaného personálního auditu a výstupy řešení z něho vyplývající do 30. 11. 2011;
* zaslat odboru zdravotnictví kopii faktury a výpis z účtu o úhradě faktury za realizaci personálního auditu v termínu do 15. 12. 2011, na jejichž základě bude příspěvek poskytnut.
* Současně uložila odboru zdravotnictví v termínu do 31. 12. 2011 informovat radu kraje o výsledcích zrealizovaných personálních auditů, závěrech managementů nemocnic z těchto auditů a navrhovaných opatřeních, které budou zrealizovány včetně termínu realizace. Tuto povinnost odbor zdravotnictví splnil a předložil radě kraje materiál
RK-41-2011-73 s tím, že doporučil radě kraje uložit ředitelům Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, detailně rozpracovat závěry a doporučení auditu v členění na faktické úspory v počtu personálu a využití prostor, toto vše včetně finančního objemu.
Usnesením č. 2109/41/2011/RK uložila rada kraje uvedeným nemocnicím v termínu do 16. 1. 2012 předložit na odbor zdravotnictví detailně rozpracované závěry a doporučení auditu v členění na faktické úspory v počtu personálu a využití prostor, toto vše včetně finančního objemu a současně uložila odboru zdravotnictví informovat radu kraje v termínu do 31. 1. 2012 o skutečném faktickém vyčíslení úspor v počtu personálu a využití prostor včetně finančního objemu u Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje vzít na vědomí detailně rozpracované závěry a doporučení auditu v členění na faktické úspory v počtu personálu a využití prostor u Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, dle materiálů
RK-05-2012-17, př. 1, RK-05-2012-17, př. 2 a RK-05-2012-17, př. 3.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
detailně rozpracované závěry a doporučení auditu v členění na faktické úspory v počtu personálu a využití prostor u Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, dle materiálů RK-05-2012-17, př. 1, RK-05-2012-17, př. 2
a RK-05-2012-17, př. 3;
ukládá
* ředitelům Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, zrealizovat uvedené aktivity pro rok 2012 nejdéle do 31. 10. 2012;
* odboru zdravotnictví prověřit, zda uvedené aktivity pro rok 2012 byly provedeny a informovat radu kraje v termínu do 31. 12. 2012 o realizaci tohoto harmonogramu u Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace.
Odpovědnost odbor zdravotnictví, ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2012