Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2012-43

NázevFOND VYSOČINY - grantový program Naše školka 2012
Zpracoval L. Hrůza
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o návrh na vyhlášení grantového programu na podporu rekonstrukcí, oprav, případně dovybavení mateřských škol umístěných v obcích kraje s maximální podporou 150 tis. Kč na jeden projekt. V letech 2009, 2010 a 2011 byla vyhlášena tři kola tohoto programu. Dosud bylo podpořeno celkem 107 projektů celkovou částkou 13,7 mil. Kč. Z důvodu klesajícího zájmu žadatelů z řad malých obcích o tento typ dotace byl pro rok 2012 rozšířen možný okruh žadatelů na všechny obce Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina navrhuje vyhlásit grantový program na podporu rekonstrukcí, oprav, modernizací nebo dovybavení sociálních zařízení, kuchyní, výdejen stravy a jídelen v budovách mateřských škol.
Realizace navrhovaného grantového programu bude mít dle zkušeností z předchozích kol pozitivní vliv na objem zakázek u drobných místních podnikatelů a stavebních firem, což přispěje k oživení podnikatelského prostředí a zachování pracovních míst na venkově. Na četné žádosti z řad obcí nad 2 000 obyvatel a pro menší zájem z řad malých obcí byl program otevřen pro všechny obce kraje. V souladu se schválenou alokací Fondu Vysočiny je navržen objem finančních prostředků pro tento grant ve výši 4 mil. Kč.
StanoviskaStanovisko odboru regionálního rozvoje:
Předložený grantový program je plně v souladu s Programem rozvoje Kraje Vysočina. Grantový program splňuje podmínky Statutu účelového Fondu Vysočiny a obsahuje informace pro vyhlášení grantového programu obsažené v článku 7 bodu 3) pod písm. a) - písm. o) tohoto Statutu. Odbor regionálního rozvoje vydává stanovisko, že předložený grantový program je po formální stránce způsobilý k vyhlášení.
Stanovisko odboru informatiky:
Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID FV00265.
doporučuje
zastupitelstvu kraje vyhlásit grantový program Naše školka 2012 dle materiálu