Detail materiálu pro radu čj. RK-03-2012-28

RK-03-2012-28.doc  RK-03-2012-28pr01.pdf
Číslo jednacíRK-03-2012-28
NázevKoupě nemovitostí pro akci Transformace ÚSP Jinošov II - změna nemovitostí určených pro transformaci
Zpracoval J. Bína
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuJiž několikrát byly v radě a v zastupitelstvu kraje projednávány a schváleny materiály, které jsou součástí procesu Transformace ÚSP Jinošov. Na jednání rady kraje č. 32/2011 bylo schváleno následující usnesení:
Usnesení 1569/32/2011/RK
Rada kraje
bere na vědomí
ukončení jednání o koupi těchto nemovitostí pro projekt Transformace ÚSP Jinošov II:
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Vladislav pozemek par.č. 500/61 o výměře 899 m2 (počet klientů 6). Vlastník pozemku je městys Vladislav;
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Vladislav pozemek par.č. 500/62 o výměře 978 m2 a 500/65 o výměře cca 31 m2 (počet klientů 6). Vlastník pozemku je městys Vladislav;
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Třebíč - část pozemku par. č. 820/1 o výměře cca 938 m2 (počet klientů 5+1 - odlehčovací služba). Vlastník pozemku je město Třebíč;
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Třebíč - část pozemku par. č. 820/1 o výměře cca 1 017 m2 (počet klientů 6). Vlastník pozemku je město Třebíč;
zahájit jednání s vlastníky o koupi těchto nemovitostí pro projekt Transformace ÚSP Jinošov II:
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Pucov, pozemek p. č. 5159 o výměře 2 000 m2 (počet klientů 6 + 6). Vlastníkem pozemku je soukromá osoba;
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, pozemky p. č. 3/8, p. č. 1331/8, p. č. 86/1, p. č. 86/2 o výměře cca 1 000 m2 (počet klientů 5 + 1 - odlehčovací služba). Vlastníkem pozemku je městys Okříšky;
* Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, pozemek a budova p. č. st. 305,
Šlo o zahájení jednání ohledně nově vytipovaných nemovitostí vhodných k nákupu pro účely transformace bývalého Ústavu sociální péče Jinošov, protože jednání ohledně dříve vybraných pozemků se nepodařilo úspěšně uzavřít. Nákup pozemku v Pucově byl realizován, ale v Okříškách probíhala další jednání, na jejichž základě byly vybrány jiné nemovitosti.
Zastupitelstvo městyse schválilo svým usnesením záměr prodeje domu č.p. 5 s pozemkem, na kterém je tato stavba umístěna a s částí přilehlého pozemku včetně blízké garáže. Situační nákres s vlastnickými poměry je uveden v materiálu RK-03-2012-28, př. 1. Velikost a tvar pozemku, který bude s domem zakoupen, budou konkretizovány při jednání se zástupci vlastníka s ohledem na potřebu přístupu k části pozemku, kterou si městys ponechá. Cena nemovitostí bude určena znaleckým posudkem. V předmětném domě bude zřízena jedna domácnost pro šest klientů se zázemím v suterénu. S vlastníkem bylo projednáno zakotvení následujících podmínek do smlouvy:
* převáděné nemovitosti budou užívány pro cílovou skupinu: lidé s mentálním a kombinovaným postižením
* změna cílové skupiny klientů (obyvatel nemovitosti) je podmíněna souhlasem městyse Okříšky
* zřízení předkupního práva pro městys Okříšky v případě, že Kraj Vysočina bude převádět výše uvedené nemovitosti na jiného vlastníka
* v převedeném objektu bude zřízeno jedno odlehčovací lůžko
* pokud se po prvním obsazení domácnosti v rámci transformace v převedeném objektu uvolní místo, bude provozovatel přednostně přijímat místní zájemce spadající do cílové skupiny zařízení
* pokud kraj v převedeném objektu uvede do provozu denní aktivity nebo pracovní terapii pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením, budou tyto aktivity otevřené také klientům z Okříšek
Druhou nemovitostí, která byla vybrána pro zřízení druhé domácnosti v Okříškách, je část stavebního pozemku parc. č. 677. V materiálu RK-03-2012-28, př.1 je uveden situační plánek s návrhem geometrického rozdělení pozemku, které předběžně nechal zhotovit vlastník. Velikost a tvar pozemku budou určeny po dohodě s vlastníkem a konzultaci s městysem s ohledem na možnost zřízení nových komunikací na předmětné stavebné parcele. Pro domácnost lze zakoupit část uvedeného pozemku o velikosti cca 1 000 m2 za cenu v čase a místě obvyklou.
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje vzít na vědomí ukončení jednání o zakoupení nemovitostí v Okříškách, o nichž bylo zahájeno jednání na základě výše uvedeného usnesení a rozhodnou o zahájení jednání ohledně zakoupení nově vybraných pozemků uvedených v tomto materiálu. Výběr nemovitostí byl konzultován s pracovnicí majetkového odboru a se spolupracujícím architektem.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
- Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, pozemky p. č. 3/8, p. č. 1331/8, p. č. 86/1, p. č. 86/2 o výměře cca 1 000 m2 (počet klientů 5 + 1 - odlehčovací služba). Vlastníkem pozemku je městys Okříšky;
- Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, pozemek a budova p. č. st. 305, p. č. 11/3 o výměře cca 1 000 m2 (počet klientů 6). Vlastníkem pozemku je městys Okříšky.
zahájit jednání o koupi s vlastníky těchto nemovitostí pro projekt Transformace ÚSP Jinošov II:
- Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, dům č.p. 5, pozemek p. č. st. 269 a část pozemku p. č. 117/21 (počet klientů 5 + 1 - odlehčovací služba). Vlastníkem nemovitostí je městys Okříšky;
- Transformace ÚSP Jinošov II. - k. ú. Okříšky, část pozemku p. č. 677 o výměře cca 1 000 m2 (počet klientů 6). Vlastníkem pozemku jsou Mgr. Alena Brabcová a František Brabec.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor sociálních věcí
Termín 30. června 2012