Detail materiálu pro radu čj. RK-41-2011-17

RK-41-2011-17.doc
Číslo jednacíRK-41-2011-17
NázevHavarijní pojištění vozidla Horácká galerie v Novém Městě na Moravě jednání rady kraje č. 41/2011 dne 20. 12. 2011 zpracoval: M. Skryjová předkládá: K. Lisá Popis problému: Radě Kraje Vysočina je předkládán návrh na udělení výjimky pro havarijní pojišt
Zpracoval M. Skryjová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRadě Kraje Vysočina je předkládán návrh na udělení výjimky pro havarijní pojištění vozidla Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě (dále jen galerie ) využívá při svém provozu osobní vozidlo, které překročí hranici stáří 10 let, Škoda Fabia, RZ JIJ 02-10, rok výroby 2001. Toto vozidlo má najeto 229 tis. km, slouží pro přepravu uměleckých předmětů a dopravu zaměstnanců galerie, je tedy důležité pro zabezpečení jejího provozu.
Havarijní pojištění motorového vozidla galerie uzavřela prostřednictvím makléřské společnosti STACH & S. T., a. s., Kolovratská 2/111, 100 00 Praha 10, IČO 64948366 se společností Kooperativa, pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, IČO 47116617, Templová 747, 110 01 Praha 1. Vzhledem k tomu, že společnost STACH & S. T., a. s. zanikla fúzí, její závazky nyní vykonává společnost Aon Central and Eastern Europe a.s., Šafaříkova 201/17, 12000 Praha 2, IČO 47123672.
Kraj uzavřel dne 19. prosince 2007 rámcovou pojistnou smlouvu na období let 2008-12, kde je stanoveno havarijní pojištění vozidel v rozsahu havárie, odcizení, živelné události a vandalismu. Rada kraje zároveň stanovila pravidla, podle kterých je havarijní pojištění povinné pro všechna vozidla minimálně do stáří čtyř let, maximálně však podle potřeb každé organizace do stáří 10 let.
Výjimku z těchto pravidel, na základě které společnost Aon Central and Eastern Europe a.s. zahrne do pojištění vozidlo starší 10 let, uděluje rada kraje. Galerie žádá o možnost pokračování havarijního pojištění pro výše uvedené vozidlo, které je nezbytné pro výkon činnosti galerie. S ohledem na charakter použití vozu je havarijní pojištění nutné po celou dobu, kdy toto vozidlo budou používat.
Návrh řešení S ohledem na potřebu zajištění provozu galerie a v souvislosti s charakterem použití vozu odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu navrhuje radě kraje udělit pro toto vozidlo výjimku z příslušných pravidel a zachovat jeho havarijního pojištění po celou dobu, kdy toto vozidlo bude galerie používat.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
výjimku pro havarijní pojištění vozidla Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, ve stáří 10 let, Škoda Fabia, RZ JIJ 02-10, rok výroby 2001 po dobu provozu vozidla v této organizaci.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Termín 31. 12. 2011