Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2011-05

RK-38-2011-05.doc  RK-38-2011-05pr01.xls
Číslo jednacíRK-38-2011-05
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků silnice III/01838 Přibyslav - místní část Hřiště - průjezdní úsek
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuPředkládaný materiál řeší majetkoprávní vypořádání pozemků pod stavbou silnice III/01838 v průjezdním úseku místní částí Hřiště, obec Přibyslav.
Kraj Vysočina je vlastníkem silnic II. a III. třídy. Vzhledem k tomu, že některé silnice nejsou geometricky zaměřené, jsou jejich součástí plochy netvořící silniční těleso, které KSÚSV respektive kraj nepotřebuje a naopak některé pozemky zastavěné tělesem silnice dosud ve vlastnictví kraje nejsou. Z uvedeného důvodu objednala KSÚSV geometrické zaměření výše uvedeného úseku, kterým došlo k oddělení pozemků zastavěných tělesem silnice od ostatních ploch. Majetkovému odboru byl předložen geometrický plán č. 147-1271/2011 pro k. ú. Hřiště, který vypracovala GEONOVA s.r.o., Kyjovská 1962, Havlíčkův Brod.
Vzhledem k této skutečnosti je třeba provést majetkoprávní vypořádání pozemků.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje provést majetkoprávní vypořádání pozemků na základě výše citovaného geometrického plánu s tím, že pozemky nacházející se mimo těleso silnice v rozsahu dle materiálu RK-38-2011-05, př. 1 budou bezúplatně převedeny z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví Města Přibyslav a část pozemku par.č. 124/1 díl c o výměře 1 m2, zastavěná silnicí, bude bezúplatně převedena z vlastnictví Města Přibyslav do vlastnictví Kraje Vysočina. Poté bude vypracován dodatek ke zřizovací listině KSÚSV.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství a KSÚSV souhlasí s návrhem usnesení.
* zahájit jednání o majetkoprávním vypořádání pozemků s městem Přibyslav;
* zveřejnit na úřední desce záměr darování pozemků v rozsahu dle materiálu
RK-38-2011-05, př. 1 a pozemku par. č. 541/8 v k. ú. Hřiště do vlastnictví města Přibyslav;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem pozemky v rozsahu dle materiálu RK-38-2011-05, př. 1 a pozemek par. č. 541/8 v k. ú. Hřiště z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Přibyslav;
* nabýt darem část pozemku par. č. 124/1 díl c o výměře 1 m2 oddělenou geometrickým plánem č. 147-1271/2011 pro k. ú. Hřiště z vlastnictví města Přibyslav do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín únor 2012