Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2011-49

RK-36-2011-49.doc  RK-36-2011-49pr01.xls  RK-36-2011-49pr02.pdf
Číslo jednacíRK-36-2011-49
NázevZáměr prodeje nemovitého majetku v k. ú. a obci Telč
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o prodej nemovitostí školního areálu v části obce Telč-Štěpnice včetně pozemků v k. ú. a obci Telč.
Kraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem nemovitostí tj. objektu školy a internátu č.p. 272, v části obce Telč-Štěpnice, včetně objektu ubytovny, objektu praktické výuky a skladu postavených na pozemku par. č. st. 988, objektu šaten u sportovního areálu na pozemku par. č. st. 1243, a pozemků o celkové výměře cca 3,6 ha, dle materiálu RK-36-2011-49, př. 1. Nemovitosti přešly do vlastnictví kraje na základě Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR č.j. 14 687/2001-14 ze dne 30. 3. 2001 vydaného ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v souvislosti s převzetím zřizovatelské působnosti Gymnázia Otokara Březiny Telč, graficky jsou nemovitosti znázorněny v materiálu RK-36-2011-49, př. 2. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Telč jsou tyto nemovitosti zapsány na listu vlastnictví 2972 pro katastrální území a obec Telč. Budova školy č.p. 272, objekt postaven cca v roce 1937 jako zemědělská hospodyňská škola. V roce 1998 provedena rekonstrukce rozvodů vody, ÚT a výměna kotlů na tuhá paliva za plynové kotle. Jiné stavební zásahy do prvků dlouhodobé životnosti stavby nebyly provedeny. Jedná se o III. podlažní objekt s podkrovím, celkově podsklepený ve kterém je umístněno technické zázemí (kotelna, prádelna, sklady), dále učebny, kabinety, 5 pokojů s cca 20 lůžky, bezbariérový přístup a výtah není zbudován. Zděný objekt ubytovny (domova mládeže) postaven v roce 1937. V roce 1980 provedena rekonstrukce objektu spočívající ve výměně střešní krytiny, oken, dveří, podlahových konstrukcí, výměně rozvodů vody a kanalizace. V roce 1998 rekonstrukce rozvodů ÚT a vybudován topný kanál, objekt je vytápěn z budovy školy. Jedná se o částečně podsklepený objekt s jedním nadzemním podlažím a podkrovím, s cca 30 lůžky a 10 pokoji, včetně sociálního zařízení. Dřevěný objekt přízemní nepodsklepený postavený v roce 2000 u stavby hřiště s umělým povrchem a běžeckou dráhou, obsahující šatny, sociální zařízení a klubovnu. Objekt je vytápěn z centrální kotelny budovy školy. Dále jsou v areálu umístněny dvě stavby dřevěných nevytápěných objektů sloužící jako sklady. Na pozemcích tvořící areál školy jsou vysázeny ovocné a okrasné stromy a keře, porosty jsou dlouhodobě neudržované a neošetřované. Celý areál je oplocen a je přístupný po zpevněné komunikaci z ul. Batelovská.
Nemovitosti byly zřizovací listinou předány k hospodaření příspěvkové organizaci s názvem Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč. Budova školy, včetně ostatních nemovitostí tvořící školní areál, je po dokončení a následnému přestěhování do nově zbudovaných prostor na Hradecké ul., pro činnost školy zbytným majetkem. Prostory pro ubytování jsou využívány pouze příležitostně.
Nemovitosti jsou s ohledem na stavebně technický stav, vnitřní dispoziční uspořádání nevyužitelné pro činnosti jiných příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina.
Dle zpracovaného znaleckého posudku na ocenění nemovitostí tvořící víceúčelové zařízení -školní areál, byla cena zjištěná (úřední) stanovena ve výši 7 220 200 Kč, a cena obvyklá (tržní) stanovena ve výši 8 500 000 Kč.
Návrh řešení Nemovitosti tvořící školní areál včetně všech součástí a příslušenství dle materiálu
RK-36-2011-49, př. 1, jsou zbytným majetkem pro činnost příspěvkových organizací zřizovaných Krajem Vysočina. O převod nemovitostí do svého vlastnictví projevilo zájem město Telč.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr prodeje nemovitého majetku dle materiálu RK-36-2011-49, př. 1 na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina.
StanoviskaOŠMS s prodejem nemovitého majetku dle materiálu RK-36-2011-49 souhlasí.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr prodeje nemovitého majetku dle materiálu RK-36-2011-49, př. 1.
Termín 4. 11. 2011