Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2011-12

NázevStrategie ICT Kraje Vysočina - schválení materiálu
Zpracoval V. Jáchim
Předkládá P. Pavlinec
Popis problémuV lednu 2011 byla dokončena Strategie ICT Kraje Vysočina jako jeden ze zásadních výstupů projektu Kvalita 09, který je spolufinancován z OPLZZ (Operační program lidské zdroje a zaměstnanost).
Tato Strategie je klíčovým dokumentem pro další rozvoj informatiky v Kraji, zejména s ohledem na to, že definuje současnou pozici využití technologií v kraji - silná a rovněž slabá místa celého systému. Dokument navrhuje řešení pro to, aby Kraj Vysočina zůstal subjektem veřejné správy, který využívá nejmodernější technologie při zachování principů otevřenosti, přístupnosti, efektivity a maximální jednoduchosti využívání. Vedle stabilní robustní infrastruktury a jednoduše použitelných aplikací je nutné soustředit se na znalosti skupin uživatelů, bezpečnost systému a předávání informací v rámci celého regionu, nejen krajského úřadu.
S těmito všemi aspekty Strategie pracuje a navrhuje budoucí směry rozvoje.
Strategie je přílohou č. 1 materiálu.
Shrnutí klíčových bodů Strategie je v prezentaci, která je přílohou č. 2 materiálu.
Návrh řešení Na základě výše uvedených informací odbor informatiky navrhuje Radě kraje schválit Strategii ICT Kraje Vysočina, jako jeden ze zásadních strategických dokumentů kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Strategii ICT Kraje Vysočina dle materiálu RK-32-2011-12, př. 1.
Odpovědnost odbor informatiky
Termín 31. 10. 2011