Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2011-10

RK-31-2011-10.doc  RK-31-2011-10pr01.pdf
Číslo jednacíRK-31-2011-10
NázevBezúplatné nabytí pozemku v k. ú. Bedřichov u Zhořce a obci Pacov do vlastnictví Kraje Vysočina
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuV rámci majetkoprávního vypořádání pozemků pod silnicemi II. a III. tříd vyšlo najevo, že pozemek par. č. 333 - ostatní plocha, silnice o výměře 761 m2 v k.ú. Bedřichov u Zhořce ve vlastnictví Města Pacov je zastavěn silnic III/1293. Vzhledem k tomu, že vlastníkem uvedené silnice je Kraj Vysočina, je potřebné získat tento pozemek z vlastnictví Města Pacov do vlastnictví Kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor majetkový již zahájil s Městským úřadem Pacov jednání v souvislosti s potřebou vyjasnění vlastnictví pozemku (při prvním zjištění OM byl předmětný pozemek zapsán na LV 1 a byla konzultována s ČR - ÚZSVM změna zápisu na nové LV) a navrhuje požádat město Pacov o převod pozemku darem. V případě kladného projednání v samosprávných orgánech města a kraje bude uzavřena darovací smlouva na nemovitost, tj. pozemek par. č. 333 - ostatní plocha, silnice o výměře 761 m2 v k.ú. Bedřichov u Zhořce a pozemek převedn do vlastnictví kraje.
Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s návrhem usnesení.
Zahájit jednání s městem Pacov o možnosti darování pozemku par. č. 333 - ostatní plocha, silnice výměře 761 m2 v k. ú. Bedřichov u Zhořce z vlastnictví Města Pacov do vlastnictví Kraje Vysočina;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemek par. č. 333 - ostatní plocha, silnice výměře 761 m2 v k. ú. Bedřichov u Zhořce z vlastnictví města Pacov do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 8. 11. 2011