Detail materiálu pro radu čj. RK-31-2011-08

Číslo jednacíRK-31-2011-08
NázevDarování pozemku v k. ú. a obci Golčův Jeníkov
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší darování pozemku nově zaměřeného geometrickým plánem městu Golčův Jeníkov.
V únoru tohoto roku rozhodlo zastupitelstvo kraje usnesením 0031/01/2011/ZK majetkově vypořádat pozemky v k. ú. a obci Golčův Jeníkov dotčené stavbou Okružní křižovatka silnice II/345 a III/3456 podle geometrického plánu č. 1129-64/2009. Uvedený geometrický plán neřešil převod pozemku uvnitř kruhového křižovatky, na kterém se nachází veřejná zeleň. Podle příslušných právních předpisů náleží správa a údržba veřejné zeleně ve městě příslušnému městu, či obci. Byl vyhotoven geometrický plán, který vnitřek kruhové křižovatky zaměřuje. Z něho vyplývá že vnitřní zeleň kruhové křižovatky se nachází na pozemcích par. č. 458/66 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 20 m2 v k. ú. a obci Golčův Jeníkov ve vlastnictví města Golčův Jeníkov. a par. č. 2185/29 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 101 m2 v k. ú. a obci Golčův Jeníkov ve vlastnictví Kraje Vysočina a tudíž je potřebné pozemek kraje převést do vlastnictví města.
Pozemek par. č. 2185/1 v k. ú. a obci Golčův Jeníkov, ze kterého byl oddělen nový pozemek označený jako par. č. 2185/29, je ve vlastnictví Kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl svěřen do hospodaření PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky zapsány v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 40.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje převést nově zaměřený pozemek par. č. 2185/29 městu Golčův Jeníkov. Město potřebuje pozemek k hospodaření - údržbě veřejné zeleně. Návrh vychází a je v souladu s příslušnými ustanoveními Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely, a který město potřebuje ke své činnosti. Navržené řešení bylo předběžně projednáno radou města a dle zaslaného vyjádření je město připraveno přijmout darem pozemek v kruhové křižovatce. Záměr darování nově zaměřeného pozemku musí být před vydáním rozhodnutí zastupitelstva kraje v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, platném znění, § 18 odst. 1 zveřejněn po dobu nejméně 30 dnů na úřední desce krajského úřadu. Darovací smlouva není předkládána, protože se jedná o standardní smlouvu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí zveřejnit záměr darovat nově zaměřený pozemek v k. ú. a obci Golčův Jeníkov městu Golčův Jeníkov a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat ho do majetku města.
StanoviskaStanoviska nebyla v vyžádána, neboť realizátorem stavby byla KSÚS Vysočiny, provoz Havlíčkův Brod, která po dokončení stavbu nechala zaměřit a požádala o majetkoprávní vypořádání pozemků.
zveřejnit záměr kraje darovat městu Golčův Jeníkov pozemek par. č. 2185/29 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 101 m2 nově oddělený geometrickým plánem č. 1149-1326/2010 z pozemku par. č. 2185/1 v k. ú. a obci Golčův Jeníkov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 2185/29 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 101 m2 nově oddělený geometrickým plánem č. 1149-1326/2010 z pozemku par. č. 2185/1 v k. ú. a obci Golčův Jeníkov z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Golčův Jeníkov.
Termín listopad 2011