Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2011-98

RK-24-2011-98.doc  RK-24-2011-98pr01.doc  RK-24-2011-98pr02.doc
Číslo jednacíRK-24-2011-98
NázevAktualizace Pravidel Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací
Zpracoval I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuÚčelem tohoto materiálu je aktualizace Pravidel Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina ze dne 25. 5. 2010, č. 09/10.

Usnesením č. 0798/16/2010 RK Rada kraje Vysočina schválila Pravidla kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací dle materiálu RK-16-2010-33, př.1 (Rada kraje schvaluje Pravidla Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací dle materiálu RK-16-2010-33, př. 1; bere na vědomí dopis dle materiálu RK-16-2010-33, př. 2; ukládá vedoucím odboru regionálního rozvoje, odboru školství, mládeže a sportu, odboru sociálních věcí, odboru dopravy a silničního hospodářství, odboru zdravotnictví a odboru kultury a památkové péče informovat neprodleně ředitele příspěvkových organizací na svěřeném úseku o přijetí tohoto usnesení).
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě kraje Vysočina schválit aktualizaci Pravidel Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací dle materiálu RK-24-2011-98, př. 1, a dále vzít na vědomí dopis dle materiálu RK-24-2011-98, př. 2.
Výkon funkcí zřizovatele vůči příspěvkovým organizacím je dle § 59 odst. 1 písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, vyhrazenou kompetencí rady kraje.
StanoviskaOŠMS zpracoval za období stávajících pravidel 102 projektových záměrů; ve dvou případech navrhoval omezení počtu realizovaných projektů a ve dvou případech vyhodnotil projektové záměry jako rizikové s alternativním usnesením. Navrhovaná hranice 500 000 Kč by snížila počet materiálů povinně projednávaných radou kraje na cca polovinu, pro školy zůstává povinnost zpracovat fiši na stejné úrovni.
OŠMS na základě zkušeností souhlasí s aktualizací Pravidel a v další aktualizaci:
- Navrhuje přesněji specifikovat pojem partner, aby bylo zřejmé, v jakých případech je PO v roli partnera (finančního, nefinančního) povinna postupovat dle Pravidel.
- Navrhuje, aby PO do projektové fiše doplňovaly navíc položku odpisy z pořizovaných investic, protože jsou novým nákladem kraje a jejich dodatečné zjišťování prodlužuje proces vyřizování žádostí.
Odbor sociálních věcí - stanovisko bude předloženo na jednání rady kraje.
Odbor zdravotnictví souhlasí s návrhem usnesení.
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s navrženým usnesením.
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu nemá připomínky k předloženému materiálu.
Odbor informatiky nemá připomínky k předloženému materiálu.
Odbor analýz nemá připomínky k předloženému materiálu.
Odbor ekonomický: Po zapracování připomínek ekonomického odboru do Pravidel rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací nemá EO námitky k předloženému materiálu.
Odbor kontroly souhlasí s navrženým usnesením.
Pravidla Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací dle materiálu RK-24-2011-98, př. 1;
bere na vědomí
dopis dle materiálu RK-24-2011-98, př. 2;
ukládá
vedoucím odboru školství, mládeže a sportu, odboru sociálních věcí, odboru dopravy a silničního hospodářství, odboru zdravotnictví a odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu informovat neprodleně ředitele příspěvkových organizací na svěřeném úseku o přijetí tohoto usnesení.
Odpovědnost ředitelé příspěvkových organizací, ORR, OŠMS, OSV, OZ, ODSH, OKPPCR
Termín průběžně