Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2011-05

Číslo jednacíRK-24-2011-05
NázevProdej pozemku v k. ú. Kněžice u Třebíče a obci Kněžice
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se prodej pozemku ve vlastnictví kraje do vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy ČR, s.p..
Kraj Vysočina se ve smyslu zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů v platném znění, a na základě Rozhodnutí MDS ČR č.j. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 stal vlastníkem silnic II. a III. třídy a dalšího movitého a nemovitého majetku, ke kterému měly příslušnost hospodaření státní příspěvkové organizace SÚS na území kraje Vysočina.
Odbor majetkový obdržel žádost firmy OGIS s.r.o., se sídlem Brusy 301, PSČ 664 84 Zastávka u Brna (dále jen OGIS) o odprodej pozemku par. č. 2994/17 - vodní plocha, koryto vodního toku přirozené nebo upravené o výměře 42 m2 v k. ú. Kněžice u Třebíče a obci Kněžice do vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy České republiky, s.p., se sídlem Přemyslova 1106/19, 501 68 Hradec Králové.
Pozemek se nachází mimo těleso silnice III/4026 a je zastavěn stavbou PPO Kněžický potok v k. ú. Kněžice u Třebíče jejímž investorem byly Lesy České republiky, s.p.. Souhlas s uvedenou akcí vydala KSÚS Vysočiny, příspěvková organizace dne 14. 11. 2007. K žádosti o převod firma OGIS doložila znalecký posudek, který u požadovaného pozemku určil cenu zjištěnou i cenu v místě a čase obvyklou ve výši 420 Kč. OM nechal vyhotovit oponentní znalecký posudek, který určil cenu zjištěnou ve výši 420 Kč a cenu v místě a čase obvyklou ve výši 1 260 Kč.
Návrh řešení OM navrhuje žádosti vyhovět. Pozemek je pro činnost kraje i příspěvkové organizace nepotřebný. OM navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina přímý prodej pozemku par. č. 2994/17 v k. ú. Kněžice u Třebíče a obci Kněžice do výhradního vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy České republiky, s.p.. Kupní cenu navrhuje OM stanovit ve výši 1 260 Kč.
Žadatel by měl dále uhradit správní poplatek spojený s podáním návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí ve výši 500 Kč a oponentní znalecký posudek ve výši 1 470 Kč.
V případě schválení převodu v zastupitelstvu kraje bude převáděný pozemek následně dodatkem zřizovací listiny vyjmut z hospodaření příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr prodeje pozemku na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout úplatně převést pozemek do vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy České republiky, s.p.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, provoz Jihlava i ODSH s prodejem pozemku souhlasí
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina záměr prodeje pozemku par. č. 2994/17 - vodní plocha, koryto vodního toku přirozené nebo upravené o výměře 42 m2 v k. ú. Kněžice u Třebíče a obci Kněžice do vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy České republiky, s. p.;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout úplatně převést pozemek par. č. 2994/17 - vodní plocha, koryto vodního toku přirozené nebo upravené o výměře 42 m2 v k. ú. Kněžice u Třebíče a obci Kněžice z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví České republiky a práva hospodařit s majetkem státu pro Lesy České republiky, s.p., se sídlem Přemyslova 1106/19, 501 68 Hradec Králové za kupní cenu 1 260 Kč plus úhradu za správní poplatek spojený s podáním návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí a za oponentní znalecký posudek.
Termín 20. 9. 2011