Detail materiálu pro radu čj. RK-23-2011-04

RK-23-2011-04.doc  RK-23-2011-04pr01.doc  RK-23-2011-04pr02.doc  RK-23-2011-04pr03.doc  RK-23-2011-04pr04.doc
Číslo jednacíRK-23-2011-04
NázevMajetkoprávní příprava stavby III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa.
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuJedná se o majetkoprávní smlouvy k pozemkům trvale a dočasně dotčeným stavbou kraje spolu se zveřejněním záměru darování nemovitostí v k.ú. Havlíčkova Borová.
Kraj Vysočina bude investorem rekonstrukce silnice III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa a s tím spojené vynucené překládky plynovodu. Spoluinvestorem některých objektů bude městys Havlíčkova Borová. Stavební úpravy budou provedeny od začátku obce Havlíčkova Borová cca po začátek náměstí a dále přiléhající úsek ul. K Vepřové. Navržené řešení má za cíl zrekonstruování ul. Havlíčkova a K Vepřové tak, aby technicky i architektonicky tento prostor odpovídal současným standardům.
Návrh řešení Aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a následně stavebního povolení na výše uvedenou stavbu, je nutné s vlastníkem pozemků a s vlastníkem překládaného plynovodu uzavřít majetkoprávní smlouvy tak, aby před zahájením výstavby získal kraj Vysočina vlastnické či jiné právo k pozemkům pro realizaci navrhované stavby.
Odbor majetkový navrhuje rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvy zakládající právo provést stavbu v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př.1, dále rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene v rozsahu a za podmínek dle materiálu RK-23-2011-04, př.2 pro vynucenou překládkou plynovodu. Oprávněný z věcného břemene JMP Net, s.r.o. uhradí kraji Vysočina jednorázovou úhradu za zřízení věcného břemene ve výši 500 Kč bez DPH.
Odbor majetkový dále navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví městyse Havlíčkova Borová tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př.3 a rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př.4. Jde o části pozemků pod současnou silnicí, které však budou v rámci stavby zastavěné stavebními objekty jejichž investorem a vlastníkem bude městys Havlíčkova Borová. Jedná se o chodníky, parkovací stání, sjezdy na místní komunikace, veřejné osvětlení a opěrnou zeď. Uvedené části pozemků přestanou být silničními pozemky a pro kraj Vysočina tak budou nepotřebné. Před uzavřením vlastní smlouvy o budoucí darovací smlouvě je třeba zveřejnit záměr darování nemovitého majetku dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění po dobu 30 dnů na úřední desce krajského úřadu.
Smlouvy nejsou předkládány z důvodu, že se jedná o standardní smlouvy.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Rozhoduje
* uzavřít mezi krajem Vysočina a městysem Havlíčkova Borová smlouvy zakládající právo kraji Vysočina a městysi Havlíčkova Borová provést stavbu III/3507 Havlíčkova Borová - 3. etapa a vyvolané přeložky plynovodu na částech pozemků v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př. 1;
* uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina, jako budoucím povinným z věcného břemene a společností JMP Net, s. r. o., jako budoucím oprávněným z věcného břemene, za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby plynovodu za podmínek dle materiálu RK-23-2011-04, př. 2;
* zveřejnit záměr darování pozemků v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př.4 v k. ú. a obci Havlíčkova Borová do vlastnictví městyse Havlíčkova Borová;
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemků ve vlastnictví městyse Havlíčkova Borová tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př. 3;
* rozhodnout uzavřít s městysem Havlíčkova Borová smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina v rozsahu dle materiálu RK-23-2011-04, př. 4. v k. ú. a obci Havlíčkova Borová.
Termín 20. 9. 2011