Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2011-45

RK-20-2011-45.doc  RK-20-2011-45pr01.xls  RK-20-2011-45pr02.xls  RK-20-2011-45pr03.xls  RK-20-2011-45pr04.xls
Číslo jednacíRK-20-2011-45
NázevNávrh na poskytnutí dotací obcím kraje Vysočina na výdaje realizované v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Požární ochrana a IZS
Zpracoval J. Pokorný
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina schválilo na svém zasedáním dne 22. března 2011 usnesením č. 0075/02/2011/ZK Výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu kraje Vysočina na realizaci projektů v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část (dále jen Výzva ). Současně schválilo i Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dalších dotací na výdaje realizované v rámci Krajského programu prevence kriminality v roce 2011 (dále jen Zásady ). Na pokrytí požadovaných dotací byly vyčleněny finanční prostředky ve výši 1,2 mil. Kč.
V termínu stanoveném Výzvou (10. května 2011) bylo zaevidováno celkem 14 žádostí měst a obcí kraje Vysočina (Příloha č. 1). Celkové náklady na realizaci projektů jsou vyčísleny částkou ve výši 3 052 011 Kč. Na realizaci projektů města a obce požadují dotace ve výši 2 452 521 Kč. Žádost města Polná nesplňuje podmínky stanovené Výzvou.
V systému eDotace je tato dotace evidována pod ID ZZ00049.
Návrh řešení Pracovní skupina pro posuzování projektů prevence kriminality, jmenovaná ředitelem krajského úřadu, na základě posouzení zaevidovaných žádostí navrhuje radě kraje doporučit Zastupitelstvu kraje Vysočina :
a) poskytnout dotace městům ve výši podle Přílohy č. 2, a to do vyčerpání vyčleněné částky 1,2 mil. Kč.
b) neposkytnout dotace městům a obcím dle Přílohy č. 3, neboť na základě přidělených bodů se jejich projekty umístily v pořadí pod hranicí, do které je možno čerpat vyčleněné prostředky
c) zamítnout žádost města Polná, která nesplňuje požadavky stanovené Výzvou dle Přílohy č. 4.

Žádost města Polná je z kategorie projektů sociální prevence, zatímco Výzvou byla stanovena podmínka pro předkládání projektů situační prevence. Není tedy splněna podmínka Výzvy.
Žádosti měst a obcí, které se umístily v pořadí pod čarou , se nedoporučuje podpořit, neboť na prevenci kriminality nejsou, kromě výše uvedené částky 1,2 mil. Kč, vyčleněny další prostředky. Při stanovení pořadí vycházela pracovní skupina z následujících kriterií - soulad projektu s prioritami Programu (0 - 3 body), zatíženost kriminalitou (0 - 6 bodů), kvalita zpracování projektů (0 - 3 body).
Žádosti měst, které se umístily na 1. - 6. místě jsou zaměřeny na realizaci projektů na rozšíření kamerových systémů. V úrovni zpracování projektů a zatížení kriminalitou jsou minimální rozdíly. Výše požadované dotace uvedených měst však překračuje objem vyčleněných prostředků. Pracovní skupina pro posuzování projektů proto navrhuje podpořit projekty všech 6 měst s tím, že požadovaná částka bude snížena všem městům na základě stejného koeficientu tak, aby celková výše poskytnuté podpory nepřekročila částku 1,2 mil. Kč. Všechna města byla s tímto návrhem seznámena, projekt budou schopna realizovat
i se sníženou dotací.
StanoviskaPracovní tým pro hodnocení projektů obcí předložených v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část doporučuje:
* podpořit projekty prevence kriminality obcí Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Telč, Náměšť nad Oslavou a Pelhřimov částkou, která odpovídá krácení jejich původní žádosti koeficientem 0,912
* nepodpořit projekty prevence kriminality obcí Měřín, Jaroměřice nad Rokytnou, Hojanovice, Veselá, Velké Meziříčí, Velká Bíteš a Nové Město na Moravě
* zamítnout žádost o dotaci na realizaci projektu prevence kriminality obce Polná.
Ekonomický odbor - nemá připomínky. Ve schváleném rozpočtu kraje Vysočina, na kapitole Požární ochrana a IZS, § 5399 jsou schváleny prostředky na realizaci projektů v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* vzít na vědomí informaci o předložených žádostech obcí o dotaci na realizaci projektů v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část dle materiálu RK-20-2011-45, př. 1;
* rozhodnout poskytnout dotace obcím z kapitoly Požární ochrana a IZS, § 5399 Ostatní záležitosti veřejného pořádku na realizaci projektů v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část dle materiálu RK-20-2011-45, př. 2;
* rozhodnout neposkytnout dotace obcím z kapitoly Požární ochrana a IZS na realizaci projektů v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část dle materiálu RK-20-2011-45, př. 3;
* zamítnout žádost města Polná o poskytnutí dotace na realizaci projekt v rámci Programu prevence kriminality kraje Vysočina na rok 2011 - II. část dle materiálu RK-20-2011-45, př. 4.
Odpovědnost OSH, EO
Termín 31. 12. 2011