Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2011-29

RK-20-2011-29.doc  RK-20-2011-29pr01.doc
Číslo jednacíRK-20-2011-29
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Nemovitý majetek a kapitoly Evropské projekty - financování projektu Snižování energetické náročnosti
Zpracoval S. Lemperová, P. Čermák
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o dofinancování investiční části projektu Snižování energetické náročnosti (dále jen SEN ) realizovaného v rámci Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 - 2013 (dále jen OP AT-CZ ). Kraj Vysočina je vedoucím partnerem projektu, dalšími partnery projektu jsou Energetická agentura Vysočina, z.s.p.o. a Energieagentur der Regionen. V rámci projektu má být realizována investice ve Střední průmyslové škole v Třebíči.
V materiálu RK-20-2011-29, př. 1 je uveden rozpočet projektu uvedený v projektové žádosti, dále jsou uvedeny předpokládané náklady projektu po zpracování projektové dokumentace ke stavební části.
Návrh řešení Vzhledem k tomu, že nelze navýšit uznatelné náklady na investiční část projektu a skutečné výdaje odhadované na základě projektové dokumentace, jejíž zpracování bylo realizováno až v rámci realizace projektu, jsou vyšší než přepokládané výdaje, navrhují Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR) a Odbor majetkový Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen OM) navýšit rozpočet investiční části projektu o 700 000 Kč rozpočtovým opatřením spočívajícím ve snížení kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M5 - Investice ve školství (akce SŠ řemesel a služeb Moravské Budějovice - rekonstrukce kuchyně a DM) o částku 700 000 Kč při současném zvýšení kapitoly Evropské projekty (realizace projektu Snižování energetické náročnosti) o částku 700 000 Kč.
StanoviskaOdbor ekonomický: Nemá připomínky k rozpočtovému opatření.
rozpočtové opatření spočívající ve snížení kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M5 - Investice ve školství o částku 700 000 Kč při současném zvýšení kapitoly Evropské projekty (realizace projektu Snižování energetické náročnosti) o částku 700 000 Kč.
Odpovědnost OM, ORR
Termín 8. 6. 2011