Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2011-15

Číslo jednacíRK-20-2011-15
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k.ú. Dolní Cerekev
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu II/639 Dolní Cerekev - průtah na pozemcích cizího vlastníka.
Kraj Vysočina má v úmyslu v souladu s přílohou D2 - Investice v dopravě realizovat výše uvedenou stavbu. Dle záborového elaborátu vyhotoveného společnosti PROFi Jihlava budou mimo pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina dotčeny pozemky par. č. 3697/1 a par. č. 3698/1 ve vlastnictví městyse Dolní Cerekev. Rekonstrukce silnice má být provedena v délce 1,651 km a v jejím rámci bude přesunuta autobusová zastávka.
Pro získání územního rozhodnutí a stavebního povolení na citovanou stavbu je nutné získat od vlastníka dotčených pozemků právo, které by kraj opravňovalo realizovat stavbu na cizích pozemcích. Toto právo je získáváno formou uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu dle příslušných ustanovení stavebního zákona č. 183/2006 Sb.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s městysem Dolní Cerekev výše uváděnou smlouvu, která by kraji umožňovala realizovat stavbu na pozemcích par. č. 3697/1 a par.č. 3698/1 v k.ú. Dolní Cerekev. Po skončení stavby bude provedeno geometrické zaměření a případné majetkoprávní vypořádání.
Smlouva není předkládána, neboť se jedná o standardní smlouvu.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a městysem Dolní Cerekev smlouvu zakládající právo provést stavbu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi krajem Vysočina a městysem Dolní Cerekev smlouvu zakládající kraji Vysočina právo provést stavbu II/639 Dolní Cerekev - průtah , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 3697/1 - ost. plocha, ost. komunikace a par. č. 3698/1 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. a obci Dolní Cerekev.
Termín. 15. července 2011