Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2011-07

RK-20-2011-07.doc  RK-20-2011-07pr01.doc  RK-20-2011-07pr01upr1.doc  RK-20-2011-07pr02.doc  RK-20-2011-07pr02upr1.doc  RK-20-2011-07pr03.doc
Číslo jednacíRK-20-2011-07
NázevMajetkoprávní příprava stavby II/406 Telč - průtah
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuJedná se o majetkoprávní smlouvy k pozemkům trvale a dočasně dotčeným stavbou kraje.
Kraj Vysočina bude investorem rekonstrukce silnice II/406 v intravilánu města Telče a s tím spojené vynucené překládky silových vedení, sdělovacího vedení a plynovodu. Hlavním důvodem rekonstrukce trasy silnice v dotčeném území bylo především nedostatečné nebo chybějící odvodnění stávajících zpevněných ploch, neúnosné stávající podloží vozovky a neúnosná konstrukce pro dané dopravní zatížení a dále snížení negativních vlivů z dopravy (zejména hluk) nahrazením stávajících žulových kostek za asfaltový povrch.
Návrh řešení Aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a následně stavebního povolení na výše uvedenou stavbu, je nutné s vlastníkem pozemků a s vlastníky překládaných inženýrských sítí uzavřít majetkoprávní smlouvy tak, aby před zahájením výstavby získal kraj Vysočina vlastnické či jiné právo k pozemkům pro realizaci navrhované stavby.
Odbor majetkový navrhuje rozhodnout uzavřít s městem Telč smlouvu zakládající právo provést stavbu na pozemcích v rozsahu dle materiálu RK-20-2011-07, př.1, dále rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na pozemky v rozsahu a za podmínek dle materiálu RK-20-2011-07, př.2 mezi vlastníkem pozemků, které budou dotčeny vynucenými překládkami inženýrských sítí a stavebními objekty silniční kanalizace. Účastníkem těchto smluv bude i kraj Vysočina jako investor stavby a stavebník vynucených překládek, který zaplatí povinnému z věcného břemene v případě oprávněného JMP Net, s.r.o. jednorázovou úhradu za zřízení věcných břemen ve výši 100 Kč a v případech kdy je oprávněným z věcného břemene Telefónica Czech Republic, a.s., bude zřízené věcné břemeno za jednorázovou náhradu v částce 100 Kč. V případech kdy je vlastníkem pozemků město Telč a oprávněným z věcného břemene bude kraj Vysočina, bude se jednat o bezúplatnou smlouvu o zřízení věcného břemene.
Odbor majetkový navrhuje doporučit ZK rozhodnout uzavřít s městem Telč smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví města Telč tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu RK-20-2011-07, př.3 a dále doporučit ZK rozhodnout uzavřít s městem Telč smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemek ve vlastnictví kraje Vysočina, vedený v katastru nemovitostí jako par. č. 7416/1 - ostatní plocha, silnice v k.ú. a obci Telč. V tomto případě jde o část pozemku pod současnou silnicí, která bude po realizaci okružní křižovatky v rámci předmětné stavby zrekultivována, přestane být silničním pozemkem a pro kraj Vysočina tak bude nepotřebná. Před uzavřením vlastní smlouvy o budoucí darovací smlouvě je třeba zveřejnit dle ust. § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění po dobu 30 dnů na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá schválení zveřejnění záměru darování v budoucnu převáděné nemovitosti.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* uzavřít s městem Telč smlouvu zakládající kraji Vysočina právo provést stavbu II/406 Telč - průtah a vyvolaných přeložek inženýrských sítí na pozemcích v rozsahu dle materiálu RK-20-2011-07, př. 1;
* uzavřít smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi vlastníkem pozemků uvedeném v materiálu RK-20-2011-07, př. 2 jako povinným z věcného břemene a společností Telefónica Czech Republic, a. s., společností JMP Net, s.r.o. a krajem Vysočina, jako oprávněnými z věcného břemene, za účelem zřízení (uložení), provozu, údržby sdělovacího vedení, plynovodu a kanalizace s tím, že účastníkem smluv bude i kraj Vysočina jako stavebník vynucených přeložek v případech, kdy není oprávněný z věcného břemene, za podmínek dle materiálu RK-20-2011-07, př. 2;
* zveřejnit záměr darování pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 7416/1 - ostatní plocha, silnice v k.ú. a obci Telč do vlastnictví města Telč;
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* rozhodnout uzavřít s městem Telč smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemky ve vlastnictví města Telč tvořící trvalý zábor stavby v rozsahu dle materiálu RK-20-2011-07, př. 3;
* rozhodnout uzavřít s městem Telč smlouvu o budoucí darovací smlouvě na pozemek ve vlastnictví kraje Vysočina, vedený v katastru nemovitostí jako par. č. 7416/1 - ostatní plocha, silnice v k.ú. a obci Telč.
Termín 20. 9. 2011