Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2011-10

Číslo jednacíRK-19-2011-10
NázevDarování pozemků v k. ú. Olší nad Oslavou a obci Velké Meziříčí
Zpracoval J. Mikésková
Popis problémuMateriál řeší převod pozemků v k. ú. Olší nad Oslavou a obci Velké Meziříčí po dokončení stavby chodníku do vlastnictví města. Město Velké Meziříčí na základě smlouvy zakládající právo stavby realizovalo a dokončilo stavbu Chodník Olší nad Oslavou .
Odbor majetkový obdržel od města Velké Meziříčí žádost o majetkoprávní vypořádání pozemků ve vlastnictví kraje Vysočina, které byly zastavěny vybudovaným chodníkem, a to včetně ostatní plochy - zeleně. Město Velké Meziříčí na základě smlouvy zakládající právo provést stavbu realizovalo mimo jiné na pozemku ve vlastnictví kraje Vysočina stavbu chodníku. Stavba byla zkolaudována a geometrickým plánem č. 229-23/2010 ze dne 15. 1. 2010 zaměřena. Pozemek v majetku kraje, jenž byl stavbou dotčen, je označen v GP jako díl a o výměře 76 m2, oddělený z pozemku par. č. 2075, sloučený do pozemku par. č. 2075/8, dále se pak jedná o par. č. 2075/9, ostatní plocha, jiná plocha o výměře 57 m2. Druhý uvedený pozemek není zastavěn chodníkem, ale nachází se až za chodníkem a tvoří veřejnou zeleň. Oba uvedené pozemky se nacházejí v k. ú. Olší nad Oslavou.
Pozemek par. č. 2075 v k. ú. Olší nad Oslavou a Velké Meziříčí je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ze dne 10. září 2001 č.j. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byl převeden k hospodaření PO kraje Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Žďár nad Sázavou je zapsán v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 254.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města vyhovět a požadované pozemky mu bezúplatně převést do vlastnictví. Návrh vychází a je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - k zajištění provozu místní komunikace (chodníku) pro pěší a veřejnou zeleň. Pro činnost majetkového hospodáře (správce) KSÚS Vysočiny jsou uvedené pozemky nepotřebné, nevyužitelné a tím i majetkem zbytným.
Podmínka daná zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, platném znění, § 18 odst. 1) - zveřejnění záměru darování uvedených pozemků byla již splněna ve dnech 1. 10. 2009 až 3. 11. 2009.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat nově oddělené pozemky do majetku žadatele.
Smlouva není překládána, neboť se jedná o standardní darovací smlouvu.
StanoviskaS převodem nově oddělených pozemků souhlasí KSÚS Vysočiny, provoz Žďár nad Sázavou, a to dle stanoviska ze dne 21. 4. 2011 i odvětvový odbor.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem díl a par. č. 2075, ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 76 m2 a par. č. 2075/9 ostatní plocha, jiná plocha o výměře 57 m2, nově oddělené geometrickým plánem č. 229-23/2010 z pozemku par. č. 2075 v k. ú. Olší nad Oslavou a obci Velké Meziříčí z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Velké Meziříčí.
Termín červen 2011